• facebook
 • rss
 • Sławią miłosierdzie od 10 lat

  xrt

  dodane 13.06.2016 15:21

  W murach powstającej świątyni modlili się ci, którym życie parafialne leży najbardziej na sercu.

  Obchody 10. rocznicy istnienia parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie odbyły się 12 czerwca w murach powstającej świątyni w Dolnej Bielawie.

  Mszy św. przewodniczył bp Ignacy Dec, dla którego święto parafii było okazją do wyrażenia wdzięczności wobec proboszcza, ks. Roberta Begierskiego, parafian i tych, którzy szczególnie angażują się w życie wspólnoty: Ireny i Tadeusza Banasiów, Henryki i Jerzego Gawryckich, Zofii i Eugeniusza Świszczów, Violetty Wojciechowicz, Czesławy Babiak, Tadeusza Harańczyka, Ryszarda Sobieraja, Franciszka Rejmana, Czesława Filozofa, Wojciecha Jastrzębia, Leszka Filipiaka, Zbigniewa Ziei, Piotra Okoniewskiego, Pawła Ciuka, Wiesława Barana, Rafała Janiszkiewicza, Kazimierza Strzeleckiego – ci otrzymali pierścień św. Stanisława, diecezjalne odznaczenie wręczane przez biskupa ludziom poświęcającym swój czas, pieniądze, zdolności czy siły dla dobra Kościoła w wymiarze lokalnym lub całej diecezji. 

  Rocznicowa Msza św. była odprawiana w murach budującego się kościoła, wznoszonego od roku 2012. Dlatego biskup podkreślał historyczny wymiar faktu. – Nasze pokolenie wznosi ten kościół nie dla siebie tylko, ale dla następnych pokoleń wierzących – mówił i gratulował wiernym, że choć są młodą wspólnotą, to jednak mocno zaznaczają swoje istnienie, nie tylko w wymiarze miasta, ale też regionu, szczególnie przez kult św. Rity. Biskup dodawał też otuchy: – To wielkie wyzwanie – budowa kościoła, ale stoi za tym Boże błogosławieństwo, ono was umacnia i przemienia wasze życie. Bądźcie tego pewni.

  Wśród zaproszonych gości był obecny burmistrz Bielawy, który w swoim słowie podkreślał wagę, jaką ma duchowy wymiar życia człowieka.

  Msza św. rocznicowa była transmitowana przez Radio Rodzina. Rekolekcje fatimskie głosił ks. Emilian Sigiel, pallotyn pochodzący ze Świdnicy.

  Jedna z młodszych wspólnot parafialnych diecezji od początku swego istnienia korzysta z gościnności sióstr augustianek, które użyczają wiernym swojej kaplicy w tzw. Dolnej Bielawie. Kamień węgielny pod budowę świątyni poświęcił w 2007 r. kard. Tarcisio Bertone.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół