• facebook
 • rss
 • Biblia ich prowadzi

  xrt

  dodane 05.07.2016 22:59

  Od 13 lat elżbietanki z prowincji wrocławskiej prowadzą wiernych do Rokitna - od kilku lat przewodzi im s. Inga Józków.

  Po raz 13. z Żar wyruszyła piesza pielgrzymka do Rokitna. Przewodniczką grupy 50 pątników jest s. Inga Józków, elżbietanka z Wrocławia. 

  Pielgrzymi mają do pokonania 150 km. Wejście do Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie zaplanowali na 9 lipca.

  - Pierwszy raz jesteśmy z żoną na pielgrzymce - mówi Daniel Cyrybulka, który pochodzi z Wałbrzycha. - I porównując to, co wiemy o pielgrzymce np. ze Świdnicy do Częstochowy z tym co mamy tutaj, cieszymy się, że ten pierwszy raz przyszło nam przeżyć właśnie na trasie z Żar do Rokitna - zapewnia. 

  Pielgrzymka, której pierwsze edycje były adresowane do młodzieży elżbietańskiej i miały charakter powołaniowy, dzisiaj jest pielgrzymką czcicieli MB Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.

  "Rok M" to hasło tegorocznej wędrówki. - M jak miłosierdzie oczywiście - wyjaśnia ks. Roman Tomaszczuk, który razem z ks. Tomaszem Baczyńskim opiekują się duszpastersko pielgrzymami.

  - Miłosierdzie, które daje nam życie i to życie podtrzymuje, a które my tak często lekceważymy i pomijamy. Pewnie dlatego Pan Jezus chciał w naszych czasach przypomnieć orędzie o swoim miłosierdziu, a papież Franciszek ogłosił specjalny jubileusz. Próbujemy więc podczas drogi szukać sposobów na otwarcie się na Boże "M" i stwarzajmy Bogu okazję, by On mógł się nam objawiać jako miłosierny Ojciec - dodaje. 

  Na przedzie grupy oprócz krzyża jest niesiona Biblia, a każdego dnia pielgrzymi rozważają kolejną porcję fragmentów z ksiąg starotestamentalnych, księgi psalmów i Ewangelii. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół