• facebook
  • rss
  • Bohater na misjach

    Mirosław Jarosz

    dodane 08.07.2016 15:50

    Grupa ponad 40 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rozpoczęła w Wilkanowie "Misyjne Wakacje z Bogiem", które przygotował Referat Misyjny kurii świdnickiej.

    „Misyjne wakacje z Bogiem” w tym roku potrwają do 14 lipca. Dzieci przebywają w domu Zgromadzenia Misjonarek Krwi Chrystusa w Wilkanowie. Rekolekcje przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi uczestnicy mają okazję zapoznać się z sytuacją swoich rówieśników w krajach misyjnych.

    Organizatorzy, oprócz wypoczynku i zabaw, chcą zatroszczyć się o kształtowanie postaw religijnych i społecznych dzieci w oparciu o konkretne przykłady świętych. W tym roku temat przewodni brzmi: „Na tropach misyjnych bohaterów”. Superman, Spiderman to postacie fikcyjne, tymczasem superbohaterzy istnieją naprawdę. To prawdziwi ludzie, którzy całe swoje życie poświęcili dla głoszenia Ewangelii Jezusa.

    Dzieci poznają życie i działalność zamordowanych w Peru bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, pracującego w Zambii kard. Adama Kozłowieckiego, w Indiach - o. Mariana Żelazka i w Papui-Nowej Gwinei - bł. o. Jana Beyzyma. Poznają także osoby z diecezji świdnickiej, które poszły ich śladem: państwa Sobótków z Kudowy, Ninę Kuniszewską z Wałbrzycha, o. Dariusza Woźniaka z Ząbkowic i dr Helenę Pyz.

    - Każdego roku gościmy na turnusie misjonarzy i gości z krajów misyjnych - wyjaśnia s. Magdalena Sypko z Wydziału Misyjnego, organizatorka wakacji. - W tym roku odwiedzą nas świeckie misjonarki - Dominika Szkatuła i Lilianna Sobótko.

    Uczestników turnusu odwiedzi również bp Adam Bałabuch, który w sobotę 9 lipca o godz. 12 odprawi dla nich Mszę św. w pobliskim sanktuarium MB Śnieżnej na Górze Iglicznej.

    Jak stało się już tradycją, w pracy z dziećmi pomagają klerycy świdnickiego seminarium. - W tym roku jest ich czterech - wyjaśnia ks. Jakub Górski, dyrektor Wydziału Misyjnego. - Ja sam wiele razy uczestniczyłem w tych turnusach i wiele się na nich nauczyłem. Dlatego wiem, że to ważne doświadczenie nie tylko dla dzieci, które tu przyjechały, ale także dla tych kleryków, którzy mają okazję uczyć się duszpasterstwa i przesłania misyjnego w praktyce.

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół