• facebook
 • rss
 • Ukulele - w klimatach gości

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 19.07.2016 14:29

  Już pierwszego dnia, podczas Mszy św. i ogniska muzycy będą mieli co robić.

  Na fali ostatnich przygotowań w rejonach, w których będą zakwaterowani uczestnicy Dni w Diecezjach, trwają próby zespołów animujących modlitwę, śpiewy i zabawy. 

  W Bielawie Anna Lutz 18 lipca ćwiczyła z muzykami instrumentalnymi i wokalistami "eśdeemowe" szlagiery. Hitem może okazać się piosenka "Ojciec" Siewców Lednicy, która została zaaranżowana na nutę latynoamerykańską, gdyż w Bielawie i w Pieszycach zamieszkają Hiszpanie i Argentyńczycy. 

  W akompaniamencie wykorzystane zostanie m.in. ukulele, niewielka gitara o charakterystycznym brzmieniu. Będzie na niej grał, gościnnie, ks. Kamil Pawlik, wikariusz parafialny.

  W Bielawie grupa muzyczna zaprezentuje się już 20 lipca podczas Międzynarodowej mszy św. dla gości i parafian w głównym kościele miasta, pw. Wniebowzięcia NMP.

  Po modlitwie jeśli tylko pogoda pozwoli zorganizowane będzie ognisko integracyjne, wtedy też zarówno muzycy jak i grupa animacyjna będą mieli ręce pełne roboty.

  - Liczymy oczywiście, że nie tylko my jako gospodarze będziemy bawić gości, ale i nasi goście będą dzielić się z nami gorącymi rytmami hiszpańskimi i argentyńskimi - mówi ks. Artur Tomczak, który z ks. Krzysztofem Corą odpowiada za przygotowania w rejonie.

  - Kto wie, może będzie nam dane podziwiać flamenco i tango w wykonaniu gości - dodaje. 

  W rejonie dzierżoniowskim mają zamieszkać głównie Hiszpanie, Argentyńczycy i egzotyczni mieszkańcy Bahrajnu.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół