• facebook
 • rss
 • Bóg kruszy serca

  ks. Przemysław Pojasek / mj

  dodane 03.08.2016 18:19

  Drugiego dnia pątnicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej do Częstochowy pokonali aż 32 km, idąc z Przeworna do Radoszowic.

  Światowe Dni Młodzieży mocno opóźniły początek Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, dlatego nie wyruszyła ona tradycyjnie ze Świdnicy, tylko z Henrykowa. Mimo to grupa pierwsza, reprezentująca rejon świdnicki, ruszyła na szlak w ponadstuosobowym składzie. Wśród nich czterech kapłanów, w tym po raz pierwszy w historii pielgrzymki ojciec paulin.

  Idą też trzy siostry zakonne: Gabriela, Karola i Milena oraz kleryk Michał Pietraszek, który dowodził dziś przygotowaną przez grupę pierwszą oprawą muzyczną do Mszy św., odprawionej w kościele pw. św. Michała Archanioła w Grodkowie o godz. 11.30.

  W homilii ks. Romuald Brudnowski, główny przewodnik pielgrzymki, przypomniał sytuacje z pieszych pielgrzymek, w których radośni podczas drogi pątnicy na postojach sięgali po używki. Jednak pod koniec pielgrzymki Pan Bóg skruszył ich serca i skorzystali z sakramentu pokuty. Ich przykład pokazał wówczas ks. Romualdowi, że nikogo na pielgrzymce nie można skreślać, tak jak Jezus w dzisiejszej Ewangelii nie skreślił proszącej o zdrowie córki kobiety.

  Hasłem dnia było „Miłosierdzie Boże objawione w Krzyżu i Zmartwychwstaniu”, o czym w konferencji mówił także ks. Krzysztof Krzak, przewodnik grupy świdnickiej. 

  Wieczorem pielgrzymów czeka jeszcze wspólny apel, na którym tradycyjnie już spotkają się z figurą Matki Bożej Strażniczki Wiary z Barda, której 50-lecie koronacji świętujemy w tym roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół