• facebook
 • rss
 • Policja świętuje w kościele

  ks. Przemysław Pjasek /mj

  dodane 04.08.2016 16:00

  Każdego roku 24 lipca obchodzone jest w całym kraju święto policji. W tym roku z racji odbywającego się szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży niewiele jednostek mogło świętować w tym czasie.

  Pełna mobilizacja, obowiązująca w całym kraju sprawiła, że uroczystości przeniesiono na później. W diecezji świdnickiej Msze św. z tej okazji pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca odbyły się 4 sierpnia. Najpierw o godz. 8.30 dla Policji Powiatu Świdnickiego w kościele MB Królowej Polski w Świdnicy, oraz o godz. 13.00 dla Policji Powiatu Kłodzkiego w kościele MB Różańcowej w Kłodzku.

  Świdniccy Policjanci zebrali się w parafii pw. NMP Królowej Polski, gdzie do niedawna był proboszczem ich dotychczasowy kapelan ks. inf. Kazimierz Jandziszak. Z racji jednak na wiek emerytalny, biskup opiekę nad stróżami prawa w diecezji świdnickiej powierzył ks. Tomaszowi Zającowi z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy. W czasie liturgii obecny był również wojewódzki kapelan policji ks. Stanisław Stelmaszek.

  W homilii biskup nawiązując do dzisiejszej liturgii Słowa przypomniał, że pytanie zadane apostołom „a wy za kogo mnie uważacie?” jest kierowane do każdego z nas. A deklarowana wiara musi być potwierdzona działaniem. Także w życiu policjanta. Mają oni być przede wszystkim ojcami czy matkami, wychowującymi zgodnie z sumieniem swoje dzieci. Dobrze uformowane sumienie ma się również objawiać w trosce o bezpieczeństwo społeczeństwa, któremu służą. 

  Po zakończeniu Mszy św. uczestnicy udali się na dalsze uroczystości, przygotowane tym razem przez władze miasta.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół