• facebook
 • rss
 • Małżeńska odnowa

  Mirosław Jarosz Mirosław Jarosz

  dodane 12.08.2016 19:37

  W Świebodzicach w dniach od 11 do 14 sierpnia odbywają się rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych, które prowadzi o. James Manjackal.

  W rekolekcjach uczestniczy ok. 450 małżeństw. To ponad 900 osób, ludzi praktycznie z całej Polski a nawet krajów sąsiednich. Co ważne są one przeznaczone wyłącznie dla małżeństw sakramentalnych, a uczestniczyć można w nich jedynie we dwoje. Podobne, po raz pierwszy w historii diecezji świdnickiej, odbyły się w tym samym miejscu rok temu.

  Ojciec James Manjackal wyjaśnia dlaczego tak dużą wagę przywiązuje do sakramentalności małżeństw.

  O. Maniackal przygotował 10 konferencji. Zaczął swoje wystąpienia od wytłumaczenia dlaczego istnieje instytucja małżeństwa. Jak wyjaśniał wynika ona z planu Bożego, w którym człowiek bez rodziny wzrastać nie może. Pokazał dalej jak małżeństwa są niszczone przez grzech. Wyjaśniał, że zgodnie z Bożą logiką mężczyzna i kobieta różnią się od siebie, a przez to mają do wypełnienia różne role. Mężczyzna powinien być głowa związku, a kobieta sercem. Mówił to wszystko wbrew szkodliwej ideologi gender jaka w ostatnich latach zalewa szczególnie Europę.

  Pod koniec pierwszego dnia uczestników rekolekcji odwiedził bp Ignacy Dec, który odprawił dla nich Eucharystię i wygłosił homilię. W jej trakcie mówił o przebaczeniu, podkreślając jak wielką rolę pełni ono w każdym małżeństwie.

  Ojciec James Manjackal prowadzi rekolekcje w duchu Odnowy Charyzmatycznej na całym świecie. W 1976 roku został wysłany przez Zgromadzenie Misjonarzy Św. Franciszka Salezego (MSFS), Południowo-Zachodniej Prowincji Indii z misją „Ewangelizacji Świata”. Odwiedził dotychczas ok. 100 krajów na całym świecie, głosząc Słowo Boże na wszystkich pięciu kontynentach. Z jego nauczania i uzdrawiania skorzystały tysiące ludzi. W głoszeniu Ewangelii jest otwarty, bezpośredni, ale też jasny w swych poglądach i bezkompromisowy. Cały swój czas poświęca niesieniu pomocy ludziom poprzez spowiedź, porady i uzdrawianie.

  Od 20 do 23 października podobne rekolekcje dla małżeństw, ale również dla par przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa odbędą się w Warszawie. W ich programie przewidziano konferencje, modlitwę i szczególne błogosławieństwo dla małżeństw dotkniętych problemem bezdzietności. Informacje w tej sprawie można uzyskać pisząc na adres: rekolekcje@badzdobrejmysli.pl

  To już drugie rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych w diecezji świdnickiej, które prowadzi o. James Manjackal   To już drugie rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych w diecezji świdnickiej, które prowadzi o. James Manjackal Mirosław Jarosz /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół