• facebook
 • rss
 • Ciągłość, nie zerwanie

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 02.09.2016 13:57

  Biskup Ignacy Dec spotkał się ze swoimi dziekanami.

  Po konferencjach rejonowych rozpoczynających nowy rok duszpastersko-katechetyczny, bp Ignacy Dec spotkał się z dziekanami. 2 września w kaplicy seminaryjnej odprawił z duchownymi Mszę św. potem przewodniczył obradom.

  Wprowadzeniem do roku duszpasterskiego było wystąpienie ks. Romana Tomaszczuka, diecezjalnego duszpasterza rodzin. Zaprezentował on główne idee adhortacji "Amoris Laetitia" papieża Franciszka. Podkreślił, że dokument ten trzeba odczytywać w duchu ciągłości nauczania Kościoła nt. małżeństwa i rodziny a nie w duchu zerwania. Wtedy nawet nieostre sformułowania, które budzą sprzeciw u niektórych komentatorów dokumentu, interpretuje się w duchu miłosierdzia, ale z poszanowaniem doktryny Kościoła. - Najważniejsze jednak jest to, by nie używać doktryny przeciwko człowiekowi, by go dla niej pozyskać a jest to możliwe tylko dzięki spotkaniu z Chrystusem, z którym można i trzeba wejść w żywą relację miłości. Tylko przylgnięcie do Chrystusa pozwala człowiekowi na zachwyt nad prawdami objawionymi i życie według ewangelicznej moralności - relacjonował duchowny. 

  Po nim przed zebranymi w auli seminarium wystąpił ks. Tomasz Jagierski, który zachęcał do włączenia się w nową inicjatywę formacyjną i duszpasterską nazwaną: Rycerstwem Cristeros. Celem tego pomysłu jest stworzenie sieci parafialnych centrów kultury. 

  Podczas obrad oprócz ogłoszeń poszczególnych agend kurialnych głos zabrał także ks. Paweł Łabuda, który podsumował ŚDM w diecezji oraz udział młodzieży i księży w ŚDM w Krakowie. Okazją do wyrażenia wdzięczności wolontariuszom, dobrodziejom i współpracownikom w organizacji ŚDM będzie spotkanie młodych w Wambierzycach, 17 września.

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół