• facebook
 • rss
 • Wrześniowy start. Stare Bogaczowice

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 09.09.2016 14:43

  Zakończyli rekolekcje peregrynacyjne, ale zaczynają nowennę miesięcy.

  Pierwsza parafia dekanatu Wałbrzych-Zachód, po przerwie wakacyjnej, przeżyła rekolekcje peregrynacyjne w klimacie wrześniowego zabiegania. Wielu mogłoby się usprawiedliwiać: nie mamy czasu, bo dzieci trzeba wyprawić do szkoły - jednak tutaj wymówek nie było. 

  Zarówno samorząd jak i parafianie i władze miejscowej szkoły stanęły na wysokości zadania. Zrobiły wiele, żeby orędzie fatimskie wybrzmiało z mocą. Szczególnie wieczorne apele maryjne ściągały do kościoła tłumy. 

  Świątynia, która powoli odzyskuje blask barokowego wnętrza (m.in. trwa remont głównego ołtarza) rozświetlały setki świec, bo dzieci przyszły do Matki. Zarówno w przenośni - gdy kościół wypełniali dorośli, ale i dosłownie, gdy do południa najpierw uczniowie podstawówki a potem gimnazjaliści odprawiali swoje rekolekcje. Dobry start na rok pracy szkolnej. 

  Natomiast proboszcz nie krył poruszenia, gdy widział małżonków odnawiających sakramentalną przysięgę i chorych, którzy z ufnością prosili o sakrament umocnienia w cierpieniu i przyjęcia z miłością krzyża starości, chorób, zniedołężnienia - życia w cieniu śmierci.

  Po zakończeniu rekolekcji jest także mocne postanowienie zgłębiania orędzia Maryi z Fatimy. Od 13 września przez kolejne miesiące aż do 13 maja 2017 r. parafia będzie odprawiać nowennę miesięcy dla uczczenia setnej rocznicy objawień.

  Liczby i fakty

  Data nawiedzenia: 3-7 września 2016 r.; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Andrzej Łaniecki OFMConv; do księgi intencji wpisało się 45 osób; nikt nie zdecydował się na włączenie do wspólnoty Apostolatu Rodzin Fatimskich; w imieniu parafian Maryję w znaku figury witali: Jan Kocon i Dorota Dąbrowska (dorośli), Klaudia Gierlowska i Brajan Pochron (Młodzież) oraz Hania i Marek Gagaczowscy z Jadzią Wieliczko (dzieci); proboszcz: ks. Jacek Biernacki. 

    

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół