• facebook
 • rss
 • Symfonicznie w Kościele

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 11.09.2016 12:31

  Sesja formacyjna o tym, ile może dla Ewangelii zrobić dobra współpraca.

  Nowa współpraca dla Nowej Ewangelizacji to temat sesji zorganizowanej przez Kłodzkie Środowisko Nowej Ewangelizacji. Motem spotkania były Pawłowe słowa z i Listu do Koryntian: "Ja siałem, Apollos podlewał, lecz Bóg dał wzrost" ( 3,6).

  Spotkanie wypełniała modlitwa i konferencje ks. Krzysztofa Kralki, pallotyna, założyciela Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca i Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie. 

  - Po raz pierwszy wzięliśmy udział w takiej sesji - mówią Helena i Maciej Mędroniowie z Dzierżoniowa. - Było nam to bardzo potrzebne, żeby zrozumieć istotę zarządzania w Kościele. Podstawowe zasady, wskazówki a przede wszystkim doświadczenie jakie ma sam prowadzący, to najcenniejsze co wzięliśmy dla siebie - przekonują. 

  Mędroniowie należą do Ruchu Światło-Życie w którym od niedawna tworzy się diakonia ewangelizacyjna - inicjatywa Lidii i Aleksandra Bojnowskich. - Przede wszystkim symfoniczne spojrzenie na Kościół, to mnie uderzyło - mówi Maciej Mędroń. - Ksiądz Kralka pokazał nam jak na dłoni, że siła Kościoła leży w harmonijnej współpracy a nie rywalizacji czy gwiazdorstwie a prawdziwa ewangelizacja zawsze prowadzi do Eucharystii, do spotkania się przy jednym stole w Imię Pana - dodaje. 

  Sesja formacyjna była adresowana przede wszystkim do liderów wspólnot i ruchów. 

  Przed 10 września ks. Kralka odwiedził w diecezji kilka parafii, gdzie spotkał się z różnymi grupami zaangażowanymi w Nową Ewangelizację. Zachęcał też do udziału w kolejnej Eucharystii jedności. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół