• facebook
 • rss
 • Braterski weekend na modlitwie

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 11.09.2016 13:12

  Młodzi z Ruchu Światło-Życie mają propozycję nie tylko dla członków oazy.

  Oaza modlitwy - to czas, kiedy można wrócić do tego co przeżyło się całkiem niedawno, podczas wakacyjnych piętnastodniowych rekolekcji. Taka była idea ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. 

  Inicjatywa zorganizowania rekolekcji dla młodzieży - dzieci członków Domowego Kościoła, czyli małżeńskiej gałęzi Ruchu Światło-Życie, zrodziła się wówczas, gdy maluchy dorosły, a rodzice szukali odpowiedniej dla nich formacji.

  Damian i Dorota Nowakowscy, dzisiaj odpowiedzialni za region świdnicki Domowego Kościoła, zajęli się organizacją wyjazdu, część merytoryczna przypadła w udziale ks. Mirosławowi Rakoczemu, ojcowi duchownemu w świdnickim seminarium.

  11 września kończy się trzeci weekend oazowy dla młodych. Biorą w nim udział młodzi z Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Kudowy-Zdrój, Witoszowa, Jaroszowa i Świdnicy w sumie 57 uczestników, którymi zajmuje się kilkoro animatorów w tym dwóch kapłanów, oprócz prowadzącego także ks. Krzysztof Mielnik. 

  Tematem oazy modlitwy w Bardzie (zakwaterowanie w domu rekolekcyjnym sióstr urszulanek) jest hasło "Jezus jest fundamentem. Dzień wypełnia modlitwa (jutrznia, Eucharystia, namiot spotkania, Droga Krzyżowa) oraz praca w grupach i zabawa. 

  - Ważne jest i to, że mamy wśród uczestników nie tylko młodych, którzy na co dzień biorą udział w formacji oazowej, ale i takich, którzy nie mają takiej możliwości, dla nich taki wyjazd jest czymś szczególnie ważny - zaznacza ks. Mirosław Rakoczy. 

  Następny wyjazd o podobnym charakterze zaplanowany został na czas sylwestrowy. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół