• facebook
 • rss
 • Robili raban mimo deszczu

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 18.09.2016 00:41

  W Wambierzycach podsumowano tegoroczne ŚDM w diecezji.

  Od zakończenia Światowych Dni Młodzieży minęło niespełna 50 dni. Przyszedł więc czas na podsumowanie i wyrażenie wdzięczności wszystkim tym, którzy zaangażowali się w to dzieło, zwłaszcza na terenie naszej diecezji. Doskonałą ku temu okazją było organizowane tradycyjnie już spotkanie w Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Mimo deszczowej aury spotkanie odbyło sie w radosnej atmosferze. Nie zabrakło też dobrej muzyki - tym razem w wykonaniu nawróconego rapera Bęsia z Rymcerzy. 

  Przesłaniem dziękczynienia za ŚDM były słowa papieża Franciszka o zejściu z kanapy, dlatego w konferencji o. Kamil Tymecki z Góry św. Anny mówił o tym, że życie młodego człowieka jest podobne do psa myśliwskiego, który musi polować. Jeśli mu się to odbiera, zaczyna niszczyć mieszkanie szukając spełnienia swojego instynktu. Młody człowiek kiedy się nie realizuje, nie spełnia, również zaczyna niszczyć swoje życie. Biskup Ignacy natomiast przypomniał najważniejsze słowa Ojca św. do młodych z homilii wygłoszonych w lipcu tego roku. Świadectwa uczestników i wolontariuszy tegorocznego spotkania młodzieży z papieżem pokazały, że ziarno Słowa padło na żyzną glebę. 

  Biskup w czasie spotkania w szczególny sposób uhonorował najbardziej zaangażowanych organizatorów Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji, wyróżniając Aleksandrę Wolnik, Annę Lutz i Annę Kaszubę, jak również księży - rejonowych koordynatorów, wręczając im listy gratulacyjne. Natomiast głównemu odpowiedzialnemu -  ks. Pawle Łabudzie, bp. Ignacy nadał tytuł kanonika EC. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół