• facebook
 • rss
 • Wracają do Boga. Wałbrzych

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 19.09.2016 13:53

  Figurę MB Fatimskiej pożegnali w dniu parafialnego odpustu - 14 września.

  - Wszystko było zaplanowane od dawna, tylko śmierć nie była wzięta pod uwagę - mówią parafianie, gdy wspominają minione misje święte. Kilka miesięcy temu pożegnali swojego proboszcza, budowniczego kościoła zaangażowanego w dzieła diecezjalne, Honorowego Obywatela Miasta Wałbrzycha - ks. Andrzeja Raszplę. 

  Faktycznie wiadomo było od dawna, że peregrynacja będzie okazją do odnowienia głoszenia Misji św. Niemniej do każdego domu, półtora miesiąca wcześniej dotarło zaproszenie, by zaryzykować nawrócenie, żeby wrócić do Boga, żeby odnowić życie według tego co mówiła Maryja w Fatimie. 

  I tak się stało. Przez cały tydzień kościół na każdej nauce był pełny wierny. Szczególnie ważne okazało się odnowienie przysięgi małżeńskiej. Nawet nowy proboszcz, ks. Jan Gargasewicz nie krył wzruszenia, gdy setki małżonków na nowo ślubowało sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. - Był jeszcze jeden moment - spowiedzi - wtedy też byłem poruszony do głębi - zapewnia. 

  Co ważne, w odczuciu duszpasterzy, parafianie bardzo mocno przejęli się orędziem Maryi z Fatimy. I choć w parafii od 20 lat co miesiąc odprawiane jest nabożeństwo fatimskie, to jednak misje stały się okazją do przypomnienia sobie sensu tej modlitwy, jej celu i próbą przełożenia orędzia na codzienne życie. Kilka dni później, w niedzielę misyjnego ducha dało się wyczuć w trakcie wszystkich Mszy św.: - Ludzie wracają do Pana Boga - komentowano w zakrystii.

  Na zakończenie misji, w dniu parafialnego odpustu, Mszy św. przewodniczył bp Ignacy Dec. On też poświęcił tablicę ku czci zmarłego proboszcza oraz ponad 400 krzyży misyjnych, jakie przynieśli ze sobą wierni. 

  Liczby i fakty

  Data nawiedzenia: 7-14 września 2016 r.; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Jan Grzywa OFMConv; do księgi intencji wpisało się 145 osób; nikt nie zdecydował się na włączenie do wspólnoty Apostolatu Rodzin Fatimskich; w imieniu parafian Maryję w znaku figury witali: Stefan Zięba z rady parafialnej oraz delegacje Eucharystycznego Ruchu Młodych i Grupy Biblijnej; proboszcz: ks. Jan Gargasewicz, którego wspierali wikariusze: ks. Mateusz Pawlica, ks. Mateusz Kulig, ks. Paweł Laska, ks. Marcin Mazur. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół