• facebook
 • rss
 • Zasady walki - wersja dla młodzieży

  Mirosław Jarosz Mirosław Jarosz

  dodane 25.09.2016 21:35

  Od 23 do 25 września już po raz drugi odbywały się w Lądku-Zdroju „Rekolekcje na start" dla młodzieży diecezji świdnickiej.

  Udział w rekolekcjach wzięło ok. 200 osób, z kilku duszpasterstw młodzieżowych całej diecezji świdnickiej. Byli reprezentanci ze Świdnicy, Żarowa, Międzylesia, Kłodzka, Lądka-Zdroju, Kudowy-Zdroju, Dzierżoniowa i Wałbrzycha.

  Tegoroczny temat przewodni to "Zasady walki". Tytuły kolejnych konferencji wyjaśniają 6 zasad walki z grzechem: być czujnym, działać szybko, nie dyskutować, miecz Słowa Bożego, Post i bezpieczne schronienie.

  Gościem specjalnym rekolekcji był raper TAU (Piotr Kowalczyk). Muzyk oprócz zaprezentowania swoich utworów przekazał młodzieży świadectwo swego nawrócenia.

  Organizatorami rekolekcji są duszpasterze młodzieży wywodzący się z Kotliny Kłodzkiej, którzy robią to od kilku lat na progu nowego roku szkolnego i akademickiego. Chcą przez spotkanie i świadectwo  zmotywować młodzież do dobrej pracy.

  Duszpasterze również od kilku lat wspólnie przygotowują roczny program pracy duszpasterskiej. Starają się w nim przełożyć język Ewangelii na codzienne życie. Przede wszystkim jednak starają się być z młodzieżą, bo jak sami tłumaczą - aby młodzież pozyskiwać dla Chrystusa trzeba spełnić 3 warunki: być autentycznym, wierzącym i trzeba być z młodzieżą.

  – To rekolekcje na start naszych duszpasterstw – mów ks. Paweł Antosiak z Dzierżoniowa – Chcemy uświadomić młodzieży, że są bardzo dużą wspólnotą w tej diecezji. Pokazać im, że jeżeli razem będą odważnie poszukiwać Boga to i Bóg będzie mocniej działać w ich życiu. Tu przyjeżdżają młodzi, którzy stopniowo do nas dołączają. Później są z nami jakiś czas, a jeszcze później decydują się odważnie układać z Bogiem swoje życie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół