Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Szukam białych spodni

Rozmiar 30, koszulę już mam - strój do pracy z okazji żałobnego strajku.

Skrzykują się kobiety i ich mężczyźni na strajk. Czytam komentarze to tu, to tam i nie potrafię zachować zimnej krwi. Mnie to po prostu bardzo boli, że w moim mieście też będzie się manifestować za śmiercią. Bezwstydnie.

"Oświeceni", lewicowi, liberalni, ignoranci i ci ze złą wolą, te, które aborcje mają już za sobą, i te, które chciałyby mieć szansę... ramię w ramię w imię bezprawia, przemocy, dyskryminacji, prawa dżungli. Dumnie.

Jutro pójdę i ja. Dziennikarski obowiązek. Szukam więc białych spodni, rozmiar 30, żeby było jasne - kim jestem. Koszulę już mam. Białą. 

Boję się tego spotkania, tych twarzy, okrzyków, deklaracji, transparentów i hipokryzji, bo wiem, że w tym tłumie spotkam swoich dobrych znajomych, tych, których znam z kościoła, z teatru, z ulicy i z towarzyskich okoliczności. Spojrzę im w oczy i już nie będzie tak samo jak wcześniej. 

Potem wrócę i założę czerń... smutku - że śmierć tak bardzo może fascynować, także moich znajomych. Bo tu nie idzie o literę prawa, tu idzie o życie i o śmierć właśnie. Nie o prawo.

I będę się modlił.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

 • Eugeniusz_Pomorze_
  02.10.2016 23:02
  Wowra, w czarnym proteście chodzi o to, by móc mordować ludzi! O nic więcej! Nie dorabiaj dobrej miny do złej/czarnej/szatańskiej gry! Już nawet poniedziałkowy termin świadczy o tym, że ta podła czarna gra adresowana jest do tych wszystkich leni, zwłaszcza z wielkich miast, którzy pod byle jakim pretekstem lubią sobie zrobić "długi weekend" zawsze, kiedy ty
 • kim
  03.10.2016 09:52
  Komentarz, który bardzo mi trafia do świadomości: "Prolajferzy nie wysyłają zagrożonych ciężarnych kobiet tak po prostu na śmierć. Oni/one każą tym kobietom zagrać w rosyjską ruletkę i życzą im szczęścia, by trafiły na puste miejsca w magazynku. Jakież to humanitarne!" Wszystko w temacie.
  doceń 6
 • elawoj
  03.10.2016 11:23
  Modle sie z Ksiedzem.
  doceń 2
 • olajestem121
  03.10.2016 20:21
  Proszę pana! Nie zgadzam się, żeby kobiety nosiły dzieci chore, z gwałtów, żeby musiały patrzeć na śmierć dzieciaczków tuż po porodzie. Niszczyły sobie życie i przerywały rozwijanie się przez niechcianą ciążę, ryzykowały swoje życie i zdrowie. Z jakiej racji kobieta która poroni ma być przesłuchiwana. Sądzę, że martwa matka to kiepska matka i żadne dziecko nie chciało by się bez mamy wychowywać. Mam prawo decydować o swoim ciele. Mam czternaście lat i sądzę, że mam coś jeszcze do powiedzenia w tym kraju. Dziękuję za uwagę
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy