• facebook
 • rss
 • Planują nadchodzący rok

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 12.11.2016 09:48

  W Świdnicy zebrała się rada duszpasterska, by ustalić najważniejsze wydarzenia i cele na nadchodzący czas.

  Tematem formacyjnym nadchodzącego roku jest hasło: "Idźcie i głoście". To ono jest kluczem do planowania wydarzeń, które odbędą się w diecezji świdnickiej w najbliższym czasie. Dlatego i tym razem zorganizowano spotkanie rady duszpasterskiej, składającej się z duchownych, ale i osób świeckich zajmujących się różnymi formami działalności Kościoła. Ich współpraca pomaga w lepszej koordynacji diecezjalnych wydarzeń.

  W czasie Mszy św. rozpoczynającej obrady bp Ignacy zwrócił szczególną uwagę na rolę modlitwy w życiu każdego chrześcijanina. - Na stół Bożego słowa powrócił dzisiaj temat modlitwy, i to modlitwy błagalnej. Na wątek tej modlitwy błagalnej należy spojrzeć w trzech wymiarach: dlaczego prosimy? o co prosimy i jak prosimy Pana Boga w naszej modlitwie błagalnej? Jako ludzie jesteśmy z natury ograniczeni. Z tego tytułu jesteśmy zdani ciągle na drugich. W okresie niemowlęctwa i lat szkolnych jesteśmy zależni przede wszystkim od rodziców. Także w wieku dojrzałym raz po raz jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc, abyśmy mogli realizować wyznaczone sobie życiowe cele. Gdy jesteśmy chorzy, korzystamy z pomocy lekarza, czasem prosimy znajomego o wstawiennictwo w naszej sprawie, by coś załatwić. I właśnie w takich sytuacjach doświadczamy, jak bardzo są ograniczone nasze możliwości. A także są ograniczone możliwości ludzi, których o coś prosimy. Zdarza się, że dyrektor nie może pomóc i lekarz załamuje ręce. I najlepszy przyjaciel z bólem niekiedy odpowiada, że tego nie może załatwić. Jednakże jest Ktoś, kto może wszystko. Tym kimś jest Bóg. Maryja usłyszała w czasie zwiastowania słowa: "Dla Boga nie ma bowiem nic niemożliwego" - tłumaczył biskup.

  W czasie obrad rady duszpasterskiej uczestnicy będą mogli również usłyszeć wykład ks. Grzegorza Umińskiego na temat roli mediów we współczesnym duszpasterstwie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół