• facebook
 • rss
 • Nie wystraszy nas krzyczące kłamstwo i zło

  Mirosław Jarosz Mirosław Jarosz

  dodane 13.12.2016 20:15

  Rocznica stanu wojennego.

  Tegoroczne wałbrzyskie obchody 35-rocznicy wprowadzenia stanu wojennego zaczęły się w już w niedzielę. Do hali Aqua-Zdrój przyszło kilkaset osób zobaczyć widowisko multimedialne "W hołdzie Solidarności - drogi do wolności" w wykonaniu grupy Lombard.

  Niecodzienny spektakl spotkał się z żywiołowym przyjęciem publiczności, która wraz z zespołem zaśpiewała niektóre utwory.

  Dzisiaj w auli I LO odbyła się konferencja zatytułowana "WRON-a orła nie pokona". Wieczorem obok Starej Kopalni złożono kwiaty pod tablicą Solidarności. Następnie w Kolegiacie Aniołów Stróżów odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej bp Adam Bałabuch.

  Kiedy w Kolegiacie trwała Eucharystia, na miejskim rynku kilkadziesiąt osób pod sztandarami KOD domagało się usunięcia demokratycznie wybranego rządu.

  W Świdnicy bp Ignacy Dec podczas Eucharystii w katedrze 11 grudnia modlił się w intencji ofiar stanu wojennego i za Ojczyznę.

  Ordynariusz świdnicki w homilii odniósł się do wydarzeń stanu wojennego, mówiąc, że była to wielka próba zatrzymania powiewu wolności, którą podjęła Solidarność. Próba bronienia kłamstwa, zniewolenia i dalszego pognębiania Ojczyzny. 

  - Wspominając to wydarzenie, modlimy się za autentycznych bohaterów tamtych dni, tych zmarłych i tych dzisiaj jeszcze żyjących - mówił biskup. - Patrząc dziś na to wydarzenie z perspektywy 35 lat, potrafimy łatwiej rozpoznać prawdziwych bohaterów, synów i córki naszej Ojczyzny. Równocześnie bolejemy nad tym, że zostały przez niektórych przywódców zniekształcone ideały Solidarności i że wiele zmian poszło w niewłaściwym kierunku - ubolewał bp Dec.

  - Nie możemy wyjść z podziwu, gdy słyszymy w mediach krzywdzące, ubliżające ludziom uczciwym wypowiedzi w rodzaju, że grudzień 2016 przypomina grudzień roku 1981 - mówił hierarcha. - Widzieliśmy, co działo się 10 grudnia br. w Warszawie podczas modlitwy z okazji 80. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Niech nas nie wystraszy krzyczące kłamstwo i zło. Stójmy mocno przy wartościach chrześcijańskich i narodowych. Zło jest krzykliwe i agresywne, ale pamiętajmy, że ostatecznie zwycięża prawda i dobro, choć przebijają się na światło dzienne cicho i pokornie.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół