• facebook
 • rss
 • Uliczne jasełka z przesłaniem pokoju

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 06.01.2017 15:17

  Taki Orszak Trzech Króli stworzyli w stolicy diecezji świdnickiej, pokazując jedność w imię pokoju i dobra.

  Po raz piąty wyruszył w Świdnicy Orszak Trzech Króli, na którego czele tradycyjnie stanął bp Ignacy Dec. Organizatorzy chcąc podkreślić, że inicjatywa ma charakter ponad podziałami, zaprosili do udziału także przedstawiciela Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, bp. Waldemara Pytla i pastora Kościoła Zielonoświątkowego Pitana Emmanuela Olusholę, który przybył z Nigerii.Ten drugi wcielił się w postać jednego z trzech króli.

  W ostatnim czasie w Świdnicy znajduje swoje miejsce wielu imigrantów z Ukrainy, dlatego Fundacja Małżeństwo Rodzina zdecydowała się również tę grupę zaakcentować, wybierając na Świętą Rodzinę pochodzących z Ukrainy Olenke i Mikołaja Kalkis z małym Tymoteuszem.

  Ze wschodu przyjechał także drugi król - Vadim Korenewski pochodzący z Rosji. Od kilkunastu lat mieszka w Polsce i dobrze czuje się w naszym kraju. Ostatni monarcha to Polak, Robert Kaśków, który na co dzień jest dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

  Kolędujący orszak przeszedł ulicami Długą, Wrocławską, 1 Maja do pl. św. Małgorzaty i Franciszkańską do Rynku. Po drodze uczestnicy mogli obserwować scenę stworzenia świata, gdzie spośród kłębów dymu i kolorowych świateł wyłaniały się po kolei wszystkie dzieła stworzenia: żywioły, aniołowie, rośliny, zwierzęta i ludzie. Scenę uatrakcyjnił występ formacji tanecznych z MDK-u, przedstawiających taniec z flagami, piłkami i balonikami.

  Na rynku w stajence czekała na wszystkich Święta Rodzina i  ciepły barszczyk przygotowany przez świdnickie parafie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół