• facebook
 • rss
 • Błogosławieni franciszkanie u klarysek

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 03.02.2017 12:05

  W święto Ofiarowania Pańskiego w Kłodzku mniszki przyjęły relikwie o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

  Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji w Kłodzku w szczególny sposób uczciły Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie Mszy Świętej celebrowanej przez ich kapelana o. Edwarda Krawczyńskiego OFM oraz o. Dariusza Gaczyńskiego OFMConv przyjęły w swojej wspólnocie relikwie błogosławionych Męczenników z Pariacoto: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

  - W lipcu ubiegłego roku nasze siostry z Krakowa zapytały nas, czy mamy relikwie Męczenników z Pariacoto i czy nie chciałybyśmy podjąć się ich żywego kultu. Pokierowały nas do braci franciszkanów, i jeszcze tego samego miesiąca wysłałyśmy dokumenty do Rzymu z prośbą o przyznanie nam relikwii błogosławionych. W grudniu otrzymałyśmy pozytywną odpowiedź, a przez ostatnie dni nowenną przygotowywałyśmy się na przyjęcie ich w naszej wspólnocie.” – opowiada s. Maria Rafaela, wikaria.

  W homilii o. Dariusz przez przykład błogosławionych współbraci podkreślał istotę zaufania Panu Bogu i przestrzegał przed znajdowaniem sobie bożków zasłaniających Jego obecność. - Komu tak naprawdę ufasz w życiu? Jeśli ufasz sobie – jesteś przegrany. Jeśli ufasz drugiemu człowiekowi – jesteś na pozycji przegranej. Jeśli ufasz w swoje talenty, zdolności, cokolwiek poza Bogiem – jesteś skazany na porażkę. Jedyna właściwa inwestycja, która na pewno przyniesie owoce, to jest zaufać Panu Bogu – mówił.

  Franciszkanie zapytani o patronat nowych błogosławionych, odpowiadają, że nie jest to jeszcze do końca jasne. - Myśmy na początku myśleli, że o. Zbyszek może będzie patronem ludzi chorych i cierpiących, a o. Michał patronem dzieci i młodzieży. Jednak w krótkim czasie okazało się, że dla ludzi są patronami walki z terroryzmem. Zdobywają świat jako patronowie pokoju i sprzeciwu wobec terroryzmu – tłumaczy br. Jan Hruszowiec OFMConv, który przywiózł relikwie do Kłodzka.

  Błogosławieni już na stałe pozostaną u sióstr klarysek. To jedno z pierwszych miejsc w diecezji, gdzie trafiły ich relikwie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół