• facebook
 • rss
 • Znowu to zrobili

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 14.02.2017 21:46

  Świdniccy paulini po raz kolejny ruszyli z katechezami i znów przyciągnęli słuchaczy.

  We wtorkowy wieczór po raz czwarty ruszyły spotkania Drogi Neokatechumenalnej w parafii pw. św. Józefa w Świdnicy. Spotkania odbywające się w każdy wtorek i piątek pomóc zagubionym odnaleźć sens życia. Skierowane są nie tylko do parafian, ale też i chętnych z poza terytorium paulińskiej placówki. 

  Po słowach przywitania przez o. Bogdana Waliczka głos zabrał Hubert Lary, katechista z Wrocławia, który podzielił się świadectwem swojego życia i wstąpienia na Drogę Neokatechumenalną. Dotykając osobistych przeżyć w życiu rodzinnych pokazał jak Bóg uczył go przebaczenia i wychodzenia z trudnych sytuacji. - Pamiętam, że bardzo szybko mieliśmy w małżeństwie kryzys. Chcieliśmy się rozwodzić, bo jakoś naturalnie przyszło nam do głowy takie rozwiązanie. Dzięki Bogu udało się nam tego jednak uniknąć - wyjaśniał.

  Katechista przywołał także historię powstania drogi, zapoczątkowanej w latach sześćdziesiątych w jednym z ubogich przedmieść Madrytu przez Kiko Argüello i Carmen Hernández. Pierwszy z nich odkrył, że Chrystus może przyjść tylko przez ubogich i z nimi zamieszkał, ucząc się tego, co w życiu najważniejszej.

  Jak podają paulini na swojej stronie: ta forma duszpasterstwa obecna jest  w 124 narodach na wszystkich kontynentach, w 1479 diecezjach. W 6272 parafiach istnieje 20432 wspólnot. Tylko w Europie, w 2600 parafiach istnieje ok. 8,3 tys. wspólnot. W Polsce Droga rozpoczęła się w 1975 r. w Lublinie, dzięki o. Alfredowi Cholewińskiemu SJ. Katechezy zaczęto głosić w środowisku związanym z Katolickim Uuniwersytetem Lubelskim. Obecnie Droga w Polsce liczy około 1000 wspólnot w 350 parafiach w 35 diecezjach, w Świdnicy działają 2 wspólnoty we wspomnianej już parafii.

    

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół