• facebook
 • rss
 • Przyjaciel poprzednika

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 19.02.2017 22:06

  W samo niedzielne południe biskup uroczyście wprowadził nowego proboszcza do parafii Trójcy Przenajświętszej w Olszanach.

  Biskup w czasie Mszy św. zdradził, że zmarły dotychczasowy proboszcz, ks. Józef Wróbel przyjaźnił się z ks. Marianem Kujawskim, który został nowym proboszczem. - Ksiądz Józef często wspominał, że kiedy odejdzie na emeryturę, to poprosi, by jego następcą został ks. Marian i razem mogliby mieszkać na plebanii i pracować wspólnie w parafii. Mam nadzieję, że ks. Marian nie pogniewa się na mnie, że zdradziłem tę tajemnicę - mówił bp. Ignacy.

  W czasie homilii przewodniczący liturgii biskup przybliżył także sylwetkę nowego proboszcza. - Ksiądz kanonik Marian Kujawski urodził się 30 listopada 1956 r. we Wrocławiu na Psim Polu w domu rodziców Władysława i Heleny. Jako trzytygodniowe niemowlę został ochrzczony w kościele parafialnym pw. św. Jakuba i Krzysztofa na Psim Polu. Tam też otrzymał sakrament bierzmowania i tam uczęszczał do szkoły podstawowej. Gdy był w klasie siódmej, ja tam byłem wikariuszem. To był mój pierwszy rok po święceniach. Uczyłem go religii, która nie była jeszcze w szkole, ale w salkach katechetycznych - przyznał się bp Dec.

  Następnie ks. Marian uczęszczał do X LO na Karłowicach, a po zdaniu matury idąc za głosem powołania kapłańskiego wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1981 r. Wikariuszem był kolejno na parafiach w Chojnowie, Bielawie, Złotym Stoku, Rokitkach i Brzegu Dolnym. Następnie otrzymał ośrodek duszpasterski w Goliszowie, który potem został włączony w struktury parafii w Niedźwiedzicach, gdzie ks. Marian został proboszczem. 

  Później był proboszczem w Bogatyni i Piekarach, które znalazły się na ziemiach włączonych do diecezji świdnickiej. W 2007 r. został przeniesiony do Goczałkowa, a stamtąd w 2011 r. do Wałbrzycha do parafii pw. św. Jerzego i MB Różańcowej. Po sześciu latach trafił do Olszan. Od samego początku w diecezji świdnickiej jest duszpasterzem rolników, a od 2005 r. jest honorowym kanonikiem kapituły katedralnej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  Instalacja proboszcza w Olszanach

  Instalacja proboszcza w Olszanach

  Foto Gość DODANE 19.02.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół