Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Przed zabawą odwiedzili Zabawę

Młodzież z KSM-u diecezji świdnickiej w czasie ferii odwiedziła miejsce śmierci swojej patronki.

W dniach od 16 do 18 lutego grupa zaangażowanych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z diecezjalnym asystentem ks. Jakubem Klimontowskim udała się na ferie do Zakopanego.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że po drodze odwiedzili Zabawę i znajdujące się w niej sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM-u.

Oprowadzający grupę po sanktuarium i rodzinnym domu bł. Karoliny przewodnik opowiedział nie tylko historię męczeństwa, ale również nieznane młodym ciekawostki, związane z życiem błogosławionej.

- Największe wrażenie zrobiła na mnie droga krzyżowa szlakiem męczeństwa tej młodej dziewczyny. Jej cierpienie, a później śmierć pokazały jej wierność Chrystusowi - mówi Justyna Pawłowska, prezes KSM diecezji świdnickiej.

W drodze do stolicy polskich gór podróżnych czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie odwiedziny w rodzinnym domu ks. Jakuba. Tam poznali rodziców swojego opiekuna, którzy ugościli przybyłych bigosem i pączkami.

U celu wędrówki zatrzymali się natomiast w Wilii pod Krzyżem, należącej do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Tarnowskiej. Piętnaście osób z diecezji świdnickiej zwiedzało tu Dolinę Strążyska czy Krupówki. Każdego dnia nieodłącznym punktem była Eucharystia i nabożeństwa wieczorne zakończone Apelem Jasnogórskim.

W nocy z soboty na niedzielę KSM-owicze wrócili wypoczęci do swoich domów w Głuszycy, Dziećmorowicach i Nowej Rudzie-Słupcu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

  • ArweEasa
    22.02.2017 13:01
    Ratujmy księdza wikarego Mateusza Urdzele przed szkalującym jego święte stopy ministrantem! http://klodzko.naszemiasto.pl/artykul/ministrant-oksarza-wikarego-co-dzieje-w-parafii-w-klodzku,4021090,art,t,id,tm.html
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy