• facebook
 • rss
 • Przed zabawą odwiedzili Zabawę

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 20.02.2017 10:52

  Młodzież z KSM-u diecezji świdnickiej w czasie ferii odwiedziła miejsce śmierci swojej patronki.

  W dniach od 16 do 18 lutego grupa zaangażowanych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z diecezjalnym asystentem ks. Jakubem Klimontowskim udała się na ferie do Zakopanego.

  Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że po drodze odwiedzili Zabawę i znajdujące się w niej sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM-u.

  Oprowadzający grupę po sanktuarium i rodzinnym domu bł. Karoliny przewodnik opowiedział nie tylko historię męczeństwa, ale również nieznane młodym ciekawostki, związane z życiem błogosławionej.

  - Największe wrażenie zrobiła na mnie droga krzyżowa szlakiem męczeństwa tej młodej dziewczyny. Jej cierpienie, a później śmierć pokazały jej wierność Chrystusowi - mówi Justyna Pawłowska, prezes KSM diecezji świdnickiej.

  W drodze do stolicy polskich gór podróżnych czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie odwiedziny w rodzinnym domu ks. Jakuba. Tam poznali rodziców swojego opiekuna, którzy ugościli przybyłych bigosem i pączkami.

  U celu wędrówki zatrzymali się natomiast w Wilii pod Krzyżem, należącej do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Tarnowskiej. Piętnaście osób z diecezji świdnickiej zwiedzało tu Dolinę Strążyska czy Krupówki. Każdego dnia nieodłącznym punktem była Eucharystia i nabożeństwa wieczorne zakończone Apelem Jasnogórskim.

  W nocy z soboty na niedzielę KSM-owicze wrócili wypoczęci do swoich domów w Głuszycy, Dziećmorowicach i Nowej Rudzie-Słupcu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • ArweEasa
   22.02.2017 13:01
   Ratujmy księdza wikarego Mateusza Urdzele przed szkalującym jego święte stopy ministrantem! http://klodzko.naszemiasto.pl/artykul/ministrant-oksarza-wikarego-co-dzieje-w-parafii-w-klodzku,4021090,art,t,id,tm.html
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół