• facebook
 • rss
 • Plan walki o rodzinę

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 23.03.2017 20:48

  Taki był główny cel spotkania u Królowej Rodzin. Przedstawiciele kilku diecezji spotkali się 21 i 22 marca, by zastanowić się nad problemami rodzin.

  Kilkanaście osób zebranych wokół bp. Grzegorza Kaszaka z diecezji sosnowieckiej. Wśród nich księża, kilka kobiet, dwie z nich z małymi dziećmi, i kilku mężczyzn. Na pozór nic takiego. Kiedy jednak okazało się, że wszyscy oni są przedstawicielami diecezjalnych duszpasterstw rodzin z zachodniej Polski, sytuacja nabrała powagi.

  Spotkanie z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin miało na celu wspólne opracowanie planu ratowania rodzin w całej Polsce, a przede wszystkim w diecezji świdnickiej, która tym razem była gospodarzem.

  Jednym z ważniejszych momentów spotkania była prezentacja dotychczasowych działań diecezjalnego duszpasterstwa rodzin w diecezji. Po zeszłorocznej zmianie odpowiedzialnego, obejmujący funkcję ks. Krzysztof Moszumański, postawił na uporządkowanie szeregów walczących na rzecz rodziny.

  W pierwszej kolejności udało się zweryfikować znajdujących się na liście doradców życia rodzinnego, którzy posługują w dekanatach przy współorganizacji nauk przedmałżeńskich.

  Jego pomysłem było również utworzenie instytucji dekanalnych duszpasterzy rodzin, którzy również we wtorek przyjechali do Wambierzyc na spotkanie z ks. Przemysławem Drągiem z KODR-u.

  Drugiego dnia goście z innych diecezji mogli zwiedzić ważne miejsca w diecezji, a wśród nich Bardo.

  Więcej o spotkaniu i jego efektach można będzie przeczytać w 13. numerze "Gościa Niedzielnego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół