• facebook
 • rss
 • Z krzyżem na Wielką Sowę

  Mirosław Jarosz Mirosław Jarosz

  dodane 24.03.2017 21:49

  O 20.00 wyruszyła nocna Droga Krzyżowa na Wielką Sowę. Prawie 150 osób, w tym 6 kapłanów, wyszło na nią po Mszy św. z kościoła Aniołów Stróżów w Kamionkach.

  W drogę udali się pielgrzymi ze Świdnicy, Bielawy, Pieszyc, Dzierżoniowa, Nowej Rudy - Słupca, Słotwiny, Sokołowska, Piławy, Piskorzowa, Wałbrzycha, Żarowa, a nawet Wrocławia.

  – To nie jest jakaś konkurencja dla Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – wyjaśnia ks. Wojciech Iwanicki ze Świdnicy, współorganizator wydarzenia. – Nie spełniamy wymogów EDK. W podejściu mamy "jedynie" ok. 7 km, i tyleż zejścia. To alternatywa dla tych, którzy nie są w stanie przejść 40 km, ale chcieliby jakoś inaczej przeżyć Drogę Krzyżową. Nie chodzi o to, że lepiej niż w kościele, ale o doświadczenie pewnego trudu tej drogi.

  W ubiegłym roku pielgrzymi wyruszyli z Rościszowa i odprawili Mszę na szycie Wielkiej Sowy. Tym razem wyruszyli po Mszy św. w Kamionkach. Jest plan, by w przyszłym roku wejść od strony Rzeczki z kościoła św. Maksymiliana.

  W połowie ekstremalna będzie już 20-kilometrowa Droga Krzyżowa z Międzylesia do sanktuarium maryjnego na Górze Iglicznej. 31 marca pątnicy, głównie młodzież, wyruszą na nią po Mszy św. o 19.00 w kościele św. Barbary w Międzylesiu (ul. Słowackiego). Jak zapowiadają organizatorzy Droga Krzyżowa wyruszy bez względu na pogodę.

  Prawdziwie Ekstremalne Drogi Krzyżowe wyruszają 7 kwietnia. O 20.30 z Parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie wychodzą 2 grupy. Jedna pójdzie trasą św. Józefa do sanktuarium maryjnego w Bardzie (44 km), druga trasą św. Jakuba do Wambierzyc (40 km). Tego samego dnia odbędzie się I Edycja Szczytniańskiej EKD. Wyjście po Eucharystii o 21.00 z kościoła św. Jana Chrzciciela w Szczytnej. Trasa ze Szczytnej będzie wiodła do Zieleńca. Zapisy na Ekstremalne Drogi Krzyżowe na stronie edk.org.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Przewodnik
   27.03.2017 12:35
   Droga Krzyżowa na Wielką Sowę nie dla każdego musi być alternatywą dla EDK :) Jest po prostu Drogą Krzyżowa w górach - propozycją dla tych którzy kochają góry i chcą przeżyć to nabożeństwo w takiej scenerii. Zresztą część uczestników Drogi Krzyżowej na Wlk. Sowę idzie też na EDK.
  • Przewodnik
   27.03.2017 12:40
   A co do "ekstemalności" w górach to przy załamaniu pogody ekstermalne może być nawet 5 km ;). Zresztą nawet przy super pogodzie 20 km w górach nie można porównac z takim samym odcinkiem na nizinach :)
  • Przewodnik
   27.03.2017 13:58
   http://gosc.pl/doc/3760737.Megaekstremalna-Droga-Krzyzowa
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół