• facebook
 • rss
 • Zostawić ślad

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 06.04.2017 09:36

  To już jedna z ostatnich serii wielkopostnych rekolekcji dla młodzieży. Czego nauczyła się na nich młodzież?

  W dniach od 3 do 5 kwietnia w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Dla wielu uczestników nie były to takie tradycyjne rekolekcje, jakie znali do tej pory. Głoszenie podstawowych prawd w wiary zawartych w kerygmacie, modlitwa, świadectwa, a wreszcie intymne spotkanie z Najświętszym Sakramentem to dla wielu nie lada przeżycie.

  - Oderwani od codziennych spraw, wsłuchiwaliśmy się w świadectwa młodych ludzi, podobnych do nas, którzy z pomocą Chrystusa pokonali zło, które w nich tkwiło. Niejeden z nas, starszy czy młodszy, pewnie odnalazł choć cząstkę siebie w słowach wypowiedzianych przez tych właśnie ludzi – relacjonuje Iza. – Te świadectwa uświadomiły mi, że Bóg może wyciągnąć nas z największego bagna, jeśli tylko damy Mu się pokonać i poprowadzić. On nigdy nie wejdzie w nasze życie gwałtem. Będzie cierpliwie czekał, aż sami otworzymy na Niego nasze serca – dodaje Ola.

  Również dla nauczycieli, którzy od lat prowadzą młodzież na rekolekcje tegoroczne spotkanie było wyjątkowe. – Na mnie też największe wrażenie wywołały świadectwa młodych ludzi, którzy przyjechali do nas wraz z księdzem Rafałem głosić rekolekcje. Najbardziej podobało mi się świadectwo Marcina, które później zostało ciekawie zobrazowane przez duszpasterstwo młodzieży w pantomimie. W bardzo prosty sposób pokazali, jak szatan nami manipuluje, kiedy wpadamy w grzech – ocenia jedna z nauczycielek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół