Nowy Numer 11/2018 Archiwum

W imię prawdy

Przejechali prawie 2000 km, sprawdzała ich policja w kilku krajach, śledzili dziennikarze, przyjmowali ambasadorzy. Wszystko w imię prawdy i odzyskania dobrego imienia Polski.

Samochód z przyczepą, a na niej napis o niemieckim pochodzeniu obozów koncentracyjnych i apel do telewizji o przeprosiny przemierzył niemal całą Europę. To jednak nie koniec akcji „German Death Camps”, gdyż jej autorzy  chcą ruszyć do Stanów Zjednoczonych. Aby to jednak się udało, potrzebują funduszy na prawników i organizację kampanii. Pomocy szukają spotykając się z ludźmi w różnych miastach naszego kraju. 

W czwartek 6 kwietnia odwiedzili Świdnicę na zaproszenie stowarzyszenia Civitas Christiana. Zainteresowanych opowiadali o swojej przygodzie, o problemach prawnych i braku zainteresowania niemieckiej telewizji, której zachowanie sprowokowało całą inicjatywę. Przypomnijmy, że chodzi o proces Karola Tendery, byłego więźnia obozu koncentracyjnego, który wygrał z telewizją ZDF. Ta jednak mimo prawomocnego wyroku dotychczas nie wypełniła go w należyty sposób. 

- Ciekawe, że do nagłośnienia akcji zapraszaliśmy wszystkie polskie media i większość z nich zgłosiła zainteresowanie. Na spotkaniach okazało się jednak, że zabrakło kilku komercyjnych mediów, a w niektórych nie było nawet wzmianki o akcji - mówił jeden z prelegentów. Warto dodać, że również świdnickie spotkanie nie zainteresowało lokalnych mediów. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy