Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Pamiętają o współpracownikach

W intencji zmarłych ks. Andrzeja Raszpli i ks. Łukasza Ziemskiego modlili się dzisiaj pracownicy kurii wraz z biskupami.

W domowej kaplicy bp. Ignacego z samego rana 20 kwietnia odbyła się Msza św. w intencji zmarłego przed rokiem ks. Andrzeja Raszpli. Biskup, wspominając ówczesnego ekonoma kurii, polecił modlitwie zebranych także ks. Łukasza Ziemskiego. – Za życia przyjaźnili się ze sobą. Ksiądz Łukasz był wikariuszem u ks. Andrzeja przez siedem lat. Mamy nadzieję, że również razem oglądają Boga twarzą w twarz – mówił bp Ignacy.

Na wspólną Eucharystię przyszli niemal wszyscy pracownicy Świdnickiej Kurii Biskupiej wraz z posługującymi tam siostrami zakonnymi i osobami świeckimi. W intencji ks. Andrzeja modlili się również tego dnia wierni i kapłani z parafii pw. Krzyża Świętego, gdzie posługiwał on za życia jako proboszcz.

Przypomnijmy, że to na jego prośbę również w 2006 r. biskup świdnicki Ignacy Dec podniósł kościół parafialny do godności Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Ksiądz prałat należał także do Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie i piastował urząd dziekana dekanatu Wałbrzych-Zachód.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy