• facebook
 • rss
 • Związani na zawsze

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 21.04.2017 13:08

  W samo południe 21 kwietnia w sanktuarium św. Jana Pawła II bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św., będącej punktem kulminacyjnym IV Diecezjalnej Pielgrzymki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach.

  Już na początku Eucharystii biskupów, zgromadzonych wokół nich 30 kapłanów i prawie 1000 wiernych przywitał kard. Stanisław Dziwisz, który podziękował za związanie diecezji świdnickiej z Krakowem. - Przybywam dzisiaj to tego sanktuarium, z którym jestem związany od samego początku. Wie o tym wasz ksiądz biskup, którego tu serdecznie witam. Nie mówię, że "goszczę", bo przecież to już czwarty raz oficjalnie tu przybywa z pielgrzymką z diecezji świdnickiej, a i wiele razy przybywał tu z Konferencją Episkopatu Polski czy prywatnie. I bardzo się cieszę, że wiąże waszą diecezję nie tylko z Jasną Górą czy Toruniem, ale także z Krakowem - dziękował.

  Emerytowany metropolita krakowski nawiązał także do mającej się odbyć w maju koronacji obrazu Matki Bożej Świdnickiej. Mówił, że to bardzo ważna uroczystość, szczególnie, że przypada 13 maja, w 100. rocznicę objawień fatimskich. Przypomniał, jak wiele św. Jan Paweł II zawdzięczał fatimskiej Pani, szczególnie w momencie zamachu.

  Biskup Ignacy wspomniał, że to związanie z Krakowem diecezja zawdzięcza papieżowi Polakowi, który za patrona nadał jej św. Stanisława.

  W homilii zachęcał, by nie odrzucać Chrystusa, budując współczesny świat, bo On jest kamieniem węgielnym. - Nie odrzucajcie Go wy, którzy w jakikolwiek sposób, w jakiejkolwiek dziedzinie budujecie świat dzisiejszy i jutrzejszy. Którzy budujecie świat kultury i cywilizacji; świat ekonomii i polityki; świat nauki i informacji. Którzy budujecie świat pokoju... lub wojny? Którzy budujecie świat ładu... lub terroru? Nie odrzucajcie Chrystusa, On jest kamieniem węgielnym!

  Więcej w "Gościu Świdnickim" na 30 kwietnia (nr 17/2017).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół