• facebook
 • rss
 • Katecheci w komplecie

  Mirosław Jarosz Mirosław Jarosz

  dodane 23.04.2017 11:53

  22 kwietnia katecheci, przybyli z doroczną pielgrzymką do Diecezjalnego Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

  W diecezji świdnickiej jest prawie 300 katechetów świeckich i zakonnych. Niemal w komplecie wzięli oni udział w XIII Pielgrzymce Katechetów Diecezji Świdnickiej.

  Doroczne spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii, której przewodniczył bp Ignacy Dec. Na zakończenie Mszy św. przed figurą Matki Bożej Fatimskiej złożono akt oddania się katechetów diecezji świdnickiej Matce Bożej.

  Po przerwie i posiłku konferencję wygłosił bp Stefan Regmunt z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Spotkanie zakończyło się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

  - W tym Sanktuarium, u stóp Krzyża Chrystusa Pana pragniemy się modlić o siłę do wypełniania naszej posługi głoszenia Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, mimo rozmaitych przeciwności, codziennych krzyży, które napotykamy i przyjmujemy - tłumaczy bp Igmnacy Dec. - Chcemy umocnić naszą wiarę, że nie ma zmartwychwstania bez krzyża, a także ponownie złożyć w Chrystusie naszą nadzieję, że będąc wierni Bogu, krzyżowi i Ewangelii otrzymamy moc do zwycięstwa, zarówno w dziedzinie naszej katechetycznej posługi, jak i ostatecznego zwycięstwa, którym jest obiecane nam wszystkim niebo.

  Jak wyjaśnia ks. Marek Korgul, dyrektor Wydziału Katechetycznego, katecheci nie są zwykłymi nauczycielami, stąd tak ważna jest ich stała formacja duchowa. Także w formie wspólnego pielgrzymowania. - Katecheta nie jest tylko nauczycielem religii, ale kimś kto oprócz głoszenia Słowa Bożego, formuje postawy, kształtuje sumienia - wyjaśnia kapłan. - To wszystko szczególnie dziś jest bardzo ważne. Dlatego podczas tego typu spotkania, które ma przede wszystkim akcent formacyjny, mamy sobie uświadomić, że sami, o własnych siłach nie jesteśmy nic w stanie zrobić. Potrzebujemy Chrystusa, który nami się posługuje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół