• facebook
 • rss
 • 90 nowych posługujących

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 07.05.2017 00:11

  Tylu ceremoniarzy i lektorów zostało w sobotę wprowadzonych w nowe funkcje służby liturgicznej.​

  Do ostatniej chwili nie było wiadome czy któremuś z biskupów uda się dotrzeć do świdnickiej katedry. Chory bp Adam Bałabuch nie mógł jednak przewodniczyć liturgii, a bp Ignacy miał już wcześniej umówioną posługę. Dlatego liturgii z udzieleniem posługi nowym lektorom i ceremoniarzom zgodził się przewodniczyć ks. Piotr Śliwka, proboszcz katedry.

  W homilii przywołał on wspomnianych w Ewangelii apostołów jako przykłady do naśladowania, mimo ich braku wiary. - Na pewno żaden z nich nie uznał od razu w sercu Jezusa za Boga. Najpierw patrzyli na niego jak na mistrza, przysłuchiwali się temu, czego nauczał, wzrastali w wierze. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus powiedział do nich, że jest zjednoczony z Ojcem, na co Filip odezwał się z prośbą do Jezusa. by ten pokazał im Ojca. W ten sposób Filip udowodnił, że jeszcze nie wszystko rozumie - mówił. Dodał też, że każdy z nas trwając przy Chrystusie i obserwując Go z biegiem czasu coraz bardziej będzie rozumiał tajemnice Boże.

  Po liturgii słowa przyszedł czas na obrzęd przyjęcia nowych ceremoniarzy i lektorów. Wszyscy oni ustawili się w dwóch rzędach, a po odczytaniu ich nazwisk i złożeniu przyrzeczeń podchodzili do ołtarza, gdzie przewodniczący liturgii nakładał im odpowiednie emblematy, będące widzialnym znakiem ich posługi. Do grona liturgicznego diecezji świdnickiej dołączyło 30 ceremoniarzy i około 60 lektorów.

  Na zakończenie odpowiedzialny z ramienia Świdnickiej Kurii Biskupiej za służbę liturgiczną ks. Krzysztof Ora podziękował wszystkim, a składającym tego dnia przyrzeczenia pogratulował.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół