• facebook
 • rss
 • Ogólnopolska pielgrzymka Domowego Kościoła - po raz 20. u św. Józefa

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 21.05.2017 00:55

  Majowe spotkanie duchowych córek i synów sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego co roku gromadzi tłumy w Kaliszu.

  Z najdalszych zakątków Polski przyjeżdżają tu pielgrzymi, by oddać świętemu opiekunowi Pana Jezusa troski swoich rodzin, parafii, diecezji. W tym roku spotkaniu towarzyszyły słowa sługi Niepokalanej - ks. Franciszka Blachnickiego: "Niepokalana jest dla mnie najdoskonalszym wzorem nowego człowieka oddanego całkowicie w Duchu Świętym Chrystusowi, Jego słowu i dziełu, dlatego oddaję się Jej, rozważam z Nią w Różańcu tajemnice zbawienia i naśladuję Ją", rozpoczynając tym samym rok formacji poświęcony służbie Maryi.

  Po zawiązaniu wspólnoty i konferencji na temat powiązania założyciela Ruchu Światło-Życie z Maryją organizatorzy przygotowali nabożeństwo za wstawiennictwem Niepokalanej. Po nim przybyli z całej Polski mieli czas na odpoczynek i ciepły posiłek. Ostatnim punktem spotkania była natomiast Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Janiaka, biskupa kaliskiego. Homilię wygłosił ks. Michał Pacyna, miejscowy moderator diecezjalny. Przypomniał w niej nie tylko podstawowe zobowiązania członków ruchu, ale również wzór, jaki daje swoją postawą św. Józef.

  Na koniec Mszy św. głos zabrał bp Edward, który dziękując za świadectwo budowania chrześcijańskich rodzin otwartych na dzieci, zaprosił do kolejnych spotkań w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Ogłoszono także kolejny termin pielgrzymki - 26 maja 2018 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół