• facebook
 • rss
 • Posłani do winnicy

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 28.05.2017 00:36

  Pięciu diakonów przyjęło dziś z rąk bp. Ignacego Deca święcenia prezbiteratu. Wiedzą też, gdzie będą ich pierwsze placówki.

  - Jezus przypomina nam, a w szczególności naszym diakonom, którzy za chwilę staną się prezbiterami, że wielkość i pierwszeństwo zdobywa się przez służbę. Nie wolno nigdy o tym zapominać. Sakrament święceń, tak jak i sakrament małżeństwa, jest sakramentem społecznym. Małżonkowie w pierwszym rzędzie służą sobie nawzajem w perspektywie Boga, kapłani zaś służą wspólnocie Kościoła, także w perspektywie Boga - mówił w homilii bp Ignacy.

  Następnie udzielił sakramentu święceń pięciu diakonom namaszczając ich ręce, nakładając dłonie na ich głowy, i symbolicznie przekazując im chleb i kielich z winem.

  Na zakończenie obrzędu neoprezbiterzy przystąpili do ołtarza, przy którym koncelebrowali liturgię. Dziękowali też biskupowi i przełożonym na powierzone w nich zaufanie, rodzicom za dar życia i miłość, a współbraciom seminaryjnym za czas wspólnego wzrastania w powołaniu.

  Tuż przed błogosławieństwem nowo wyświęcani księża otrzymali komplet dokumentów świadczących o ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, jak również dekrety kierujące na parafie, gdzie będą pełnić funkcje wikariuszy:

  1) ks. mgr Łukasz Bastisty, ustanowiony wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, w dekanacie Bielawa

  2) ks. mgr Gniewomir Flis, ustanowiony wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu, w dekanacie Walbrzych-Północ

  3) ks. mgr Krzysztof Frącek, ustanowiony wikariuszem parafii pw. Ducha Świętego w Świdnicy, w dekanacie Świdnica-Zachód

  4) ks. mgr Mariusz Maluszczak, ustanowiony wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kamieńcu Ząbkowickim, w dekanacie Kamieniec Ząbkowicki

  5) ks. mgr Paweł Pęczuła, ustanowiony wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie, w dekanacie Żarów.

  To w tych parafiach już od 26 czerwca będą przez najbliższe lata służyć wspólnocie Kościoła w perspektywie Boga.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół