• facebook
 • rss
 • Nic nie róbcie! Po prostu tu bądźcie! Kudowa-Zdrój-Czermna

  Jarosław Komorowski

  dodane 02.06.2017 15:14

  Maryja w znaku fatimskim sama miała działać w sercach mieszkańców. Wystarczyło tylko, by zechcieli przyjść.

  - Nic nie róbcie! Po prostu tu bądźcie! - mówił ks. Romuald Brudnowski, witając wszystkich zebranych w dniu powitania Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Bartłomieja w Kudowie-Zdroju.

  - Niech waszą częścią „peregrynacyjnej roboty” będzie obecność na tych spotkaniach, na rekolekcjach; jak Maryja na Kalwarii. Bądźcie tu, bo mamy wiele dobrych pragnień, ale nie umiemy sami tego dokonać; Maryja pokazuje jak to zrobić - dodał.

  W tej parafii Maryja jest traktowana w szczególny sposób: można powiedzieć, że „wszystko wokół niej się kręci”. Od 2003 roku czczona jest w obrazie Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca.

  To tutaj, w małej parafii przy czeskiej granicy, mieści się logistyczne centrum pieszej pielgrzymki diecezji świdnickiej. Osoby zaangażowane w organizację tego przedsięwzięcia to wyjątkowi czciciele Maryi; są na każde jej zawołanie. Byli i tym razem.

  W czasie nawiedzenia panowała rodzinna i świąteczna atmosfera. - Czuliśmy obecność mamy - mówi jedna z parafianek, która sama jest mamą. - Ta obecność daje nam siłę do trwania przy codziennych obowiązkach, których jest bardzo dużo.

  Liczby i fakty

  Data nawiedzenia: 28-31 maj 2017 r., Mszy św. powitania przewodniczył ks. bp Ignacy Dec; rekolekcje wygłosił o. Piotr Paradowski OFM Conv.

  W imieniu mieszkańców Maryję witali: Barbara i Roman Smolniccy (dorośli-rodzice), Maja Stasyszyn, Iga Stasyszyn, Wiktoria Socińska (młodzież), Snadra Pietrzyk, Natalia Smolak, Anatol Stasyszyn (dzieci).

  Proboszczem tej parafii jest ks. Romuald Brudnowski, wikariuszem ks. Krzysztof Rodziński, a rezyduje ks. Tadeusz Fitych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół