• facebook
 • rss
 • Jednośladami do czterech kościołów

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 15.06.2017 23:50

  Pierwszy raz w historii na 57. Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK ponad 300 rowerzystów wzięło udział na rowerach w procesji do czterech ołtarzy.

  Wszystko zaczęło się w czasie planowania tegorocznego zlotu przodowników turystyki kolarskiej. Mające się odbyć w Świdnicy  spotkanie miało zachęcić nie tylko atrakcyjnością regionu, ale również ciekawymi trasami dla przyjezdnych. Okazało się, że pomysłowość organizatorów ściągnęła do piastowskiego miasta rekordową liczbę kolarzy, bliską 600 osób.

  - Spośród zaproponowanych tras dwie wyróżniają się szczególnie. Pierwsza z nich to trasa szlakiem krzyży pokutnych. Jest ich tutaj niezwykle dużo i nie dość, że stanowią ciekawą atrakcję turystyczną i historyczną, to również przy ich odwiedzeniu i odpowiednim udokumentowaniu można zdobyć stosowne odznaczenia - mówi Tadeusz Niedzielski, jeden z głównych organizatorów.

  Druga z najbardziej atrakcyjnych wypraw to rowerowa procesja Bożego Ciała. To pomysł ks. Daniela Rydza, który pomógł przygotować organizatorom trasę i cztery kościoły, które jako ołtarze odwiedzili rowerzyści z całej Polski i z poza ich granic. - Pierwszy raz mogliśmy przeżyć coś takiego. Każdego roku jechaliśmy w czasie zlotu do jednej z parafii i tam przeżywaliśmy normalną procesję. W tym roku zaskoczono nas taką formą i bardzo nam się spodobała - mówi jeden z uczestników.

  Rowerzyści wystartowali ze świdnickiego OSiR-u do Witoszowa Dolnego, skąd pojechali następnie do Witkowa, Bolesławic i Wierzbnej. W ostatniej z miejscowości oprócz tradycyjnego nabożeństwa mogli wziąć udział we Mszy św. celebrowanej przez ks. Daniela.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół