• facebook
 • rss
 • Dziękowali za Pierwszą Komunię

  Mirosław Jarosz Mirosław Jarosz

  dodane 17.06.2017 20:59

  Około tysiąca osób uczestniczyło dzisiaj w pielgrzymce dzieci pierwszokomunijnych i Eucharystycznego Ruchu Młodych do Barda.

  Tuż przed godz. 10 dzieci, które przybyły z rodzicami i katechetami, powitał kustosz sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej o. Mirosław Grakowicz CSsR.

  Następnie, po prezentacji grup, rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył bp Ignacy Dec.

  Po Mszy św. dzieci z opiekunami przeszły z sanktuarium na plac za rzekę Nysa. Tam pomimo deszczu odbył się piknik. Śpiew podczas Eucharystii i wspólną zabawę na pikniku poprowadziła Wspólnota Magnificat z Bielawy.

  Spotkanie zakończyło odśpiewanie Litanii Loretańskiej. - Te dzieci dla wspólnoty diecezjalnej są bardzo ważne - mówił bp Ignacy Dec. - Od samego początku uczymy je pobożności maryjnej, dlatego przybywamy do tego sanktuarium, łączymy tę wielką uroczystość, którą niedawno przeżyły, Pierwszej Komunii św. z Maryją. To ona urodziła Jezusa, wychowała Go i jest nam dana przez Niego na Matkę nas wszystkich. Dzieci powinny mieć tę świadomość, że oprócz rodziców, mamy - tej ziemskiej, mają wspólną Mamę, która jest Matką wszystkich ludzi.

  - Bardzo się cieszę z wszystkich dzieci, które przyjechały dziękować Matce za Jezusa, którego mogły po raz pierwszy przyjąć do swoich serc - mówi ks. Mateusz Kubusiak, diecezjalny duszpasterz dzieci i ERM. - Teraz już z Jezusem będą mogły powoli wchodzić w dorosłe życie.

  Pielgrzymka do bardzkiego sanktuarium jest największym dorocznym spotkaniem dzieci w diecezji świdnickiej. Wraz dziećmi pierwszokomunijnymi w pielgrzymce uczestniczą wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół