• facebook
 • rss
 • W służbie dzieciom

  ks. Przemysław Pojasek

  |

  Gość Świdnicki 25/2017

  dodane 22.06.2017 00:00

  Mszą św. pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca dziękowano 12 czerwca w kościele Świętego Krzyża za 25-lecie Przedszkola Sióstr Prezentek.

  Chcemy dzisiaj wielbić Pana Boga za to dzieło, które wyrosło z charyzmatu przekazanego nam przez bł. Matkę Zofię Czeską, za osoby, które stanęły u jego początków – mówiła s. Bernadetta, dyrektorka przedszkola, zwracając uwagę zebranych na osobę ks. prał. Ludwika Sosnowskiego, który przed laty zaproponował siostrom stworzenie przedszkola w tym miejscu.

  – To nie była moja zasługa, ale takie czasy, że państwo przekazywało Kościołowi własności, które za poprzednich rządów po wojnie zostały zabrane. Wówczas w miejscu dzisiejszego Przedszkola Sióstr Prezentek było przedszkole zakładowe. Kiedy zostało rozwiązane, dopatrzono się w dokumentach, że jest ono własnością kościelną. Wówczas zrodziła mi się inicjatywa, by siostry, które dotychczas pracowały jako katechetki, przejęły ten budynek. Mogłyby wówczas prowadzić przedszkole i katechezę – wspomina ks. Ludwik. Obecny na uroczystości były proboszcz katedry nie mógł ukryć zdumienia obecnym stanem placówki. Wrażeniami podzielili się również rodzice dzieci, które przez te wszystkie lata uczęszczały do przedszkola. W ich imieniu zabrał głos Krzysztof Lewandowski, który, jak sam mówił, przekazał siostrom opiekę nad wszystkimi czterema synami. Sam niemal od początku angażował się w rozwój placówki. Kiedy wspólnie z siostrami postanowili rozbudować gmach, udał się z delegacją do władz zakonnych, prosząc o pozwolenie i dofinansowanie tej inwestycji. Na koniec dzieci przygotowały serię krótkich przedstawień ze scenami z życia ulubionych świętych. Nie zabrakło wśród nich św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny Kowalskiej. Po programie artystycznym przyszedł czas na tort i życzenia placówce dalszych sukcesów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół