• facebook
 • rss
 • 100-lecie boguszowskiego kościoła

  Mirosław Jarosz Mirosław Jarosz

  dodane 23.06.2017 09:04

  W czwartkowy wieczór 22 czerwca celebrowano uroczystości obchodów 100-lecia kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Boguszowie Gorcach.

  Święto zostało przygotowane przez proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP ks. prałata Jana Mazura, Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii oraz PSP nr 6 w Boguszowie Gorcach.

  Rozpoczęto o godz 18.00 uroczystą Mszą św., której przewodniczył bp Ignacy Dec. W jej trakcie m.in. poświęcił dach świątyni. Było to jednocześnie symboliczne zakończenie największego od czasu budowy remontu kościoła.

  Nie zabrakło kwiatów, życzeń i wzajemnych podziękowań - proboszcza dla parafian i wiernych dla ks. Jana Mazura, który służy im już od 34 lat.

  Po Mszy św. na placu za kościołem odbył się piknik połączony z koncertem i poczęstunkiem dla wszystkich gości. W programie znalazły się m.in. występy dzieci z PSP nr 6, specjalnie przygotowany program z okazji 100-lecia w wykonaniu Klubu Seniora "Kuźniczanki", występ chóru "Sonoro", a na zakończenie kapeli góralskiej "Janicki".

  W trakcie pikniku najbardziej zasłużonym dla parafii rozdano pamiątkowe medale "Przyjaciel kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP".

  W trakcie uroczystości kilkukrotnie wspominano pierwszego proboszcza, a zarazem budowniczego kościoła, ks. Alfreda Olbricha.

  Warto również wspomnieć, że z tejże parafii pochodzi bp Jan Tyrawa, od 2004 roku biskup diecezji bydgoskiej, wcześniej w latach 1988-2004 - biskup pomocniczy diecezji wrocławskiej.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół