• facebook
 • rss
 • Koniec roku w katolickim gimnazjum

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 23.06.2017 17:22

  Mszą św. pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca i uroczystą galą pożegnano absolwentów Gimnazjum im. ks. Blachnickiego w Świdnicy.

  Od kilku lat świdnickie Katolickie Niepubliczne Gimnazjum im. Franciszka Blachnickiego służy wierzącym rodzicom, którym zależało, by ich dzieci były kształcone w duchu chrześcijańskich wartości. Reforma edukacji pokrzyżowała jednak plany rosnącego w siłę gimnazjum, działającego w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

  W rodzinnej atmosferze trzy roczniki zakończyły 22 czerwca rok szkolny Mszą św., której przewodniczył bp Ignacy Dec. Odwołując się do przekazanej w Ewangelii Modlitwy Pańskiej, zachęcił gimnazjalistów i ich wychowawców do świadomego jej odmawiania i wypełniania w życiu.

  Pod koniec Mszy św. głos zabrała dyrektor placówki Anna Kośna, która podziękowała biskupowi za stworzenie wspólnoty ołtarza. - Tam, gdzie jest biskup, tam też jest Kościół. Jesteśmy wdzięczni, że możemy działać w sercu diecezji, gdzie urzęduje biskup, w stolicy diecezji. Kiedy trzy lata temu we wrześniu 2014 r. rozpoczynaliśmy rok szkolny Mszą św., uczniowie w tym kościele zajmowali jedną ławkę. Było ich dokładnie siedmioro, ponieważ dwójka nie wróciła jeszcze z wakacji. Wszyscy oni dziś stają się absolwentami, więc melduję księdzu biskupowi, że zadanie wykonane - mówiła z uśmiechem.

  Po Mszy św. wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Na niej wręczono wszystkim absolwentom dyplomy, a najzdolniejszym uczniom nagrody. Warto dodać, że tegoroczni absolwenci znaleźli się na drugim miejscu wśród świdnickich szkół w wynikach egzaminu gimnazjalnego. Wyniki były również wyższe niż średnia Dolnego Śląska:

  Katolickie Niepubliczne Gimnazjum w Świdnicy:
  1. część humanistyczna – język polski: 78,7%
  2. część humanistyczna – historia i WOS: 74%
  3. część matematyczno-przyrodnicza – matematyka: 71,3%
  4. część matematyczno-przyrodnicza – przyroda: 66,8%
  5. język angielski podstawowy: 87,1%

  Średnia dla Dolnego Śląska:
  1. część humanistyczna – język polski: 68,1%
  2. część humanistyczna – historia i WOS: 57,7%
  3. część matematyczno-przyrodnicza – matematyka: 45,4%
  4.część matematyczno-przyrodnicza – przyroda: 51%
  5. język angielski podstawowy: 67,2%
  6. język niemiecki podstawowy: 53,1%

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół