• facebook
 • rss
 • U ks. Pawła i ks. Piotra. Złoty Stok

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  |

  Foto Gość

  dodane 29.06.2017 22:12

  Kapłani pracujący w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Złotym Stoku w przededniu imienin pożegnali figurę Matki Bożej Fatimskiej.

  Przygotowania do przyjęcia figury Matki Bożej z Fatimy zaczęły się dużo wcześniej niż to konieczne. Nabożeństwa dzieci pierwszokomunijnych, prace nad dekoracjami, którym dowodził Adam Urbasiów to tylko ich część. Szykowali się nie tylko mieszkańcy Złotego Stoku, ale również Chwalisławia, Płonicy i Mąkolna.

  - Przybycie Matki Bożej w znaku figury to wyjątkowy moment dla tej wspólnoty. Parafianie, ministranci, grupy kościelne szły ze świecami w ręku śpiewając po przewodnictwem panów organistów pieśń ,,Ave, Ave Maryja....”. Dla mnie to też był ważny moment, gdy jako młody proboszcz wnosiłem do kościoła relikwie świadków tych maryjnych objawień - zwierza się ks. Paweł Paździur, proboszcz parafii. Udekorowana białymi i niebieskimi kwiatami świątynia sprawiała wrażenie przygotowanej na wielką uroczystość.

  W miejscu przygotowanym dla Pani Fatimskiej umieszczono napis: ,,Matko Boska Fatimska módl się za nami” , obok stało drzewko dębu symbolizujące krzew zwanym "ilex", będącym karłowatą odmianą dębu, mierzącym nieco ponad metr wysokości w miejscu objawień, które miały miejsce na małym skrawku ziemi należącym do rodziców Łucji, nazywanym Cova da Iria.

   - Ojciec Jan w swoich homiliach przetaczał przykłady ze swojego doświadczenia podczas posługi kapłańskiej w szpitalu onkologicznym. Ukazał wiernym obraz człowieka cierpiącego, na którego zmęczonej bólem twarzy widoczny był uśmiech, który swoje bóle i cierpienia powierzył w ręce Pana Jezusa umierającego na krzyżu -wspomina parafianin.

  Fakty i liczby
  Data nawiedzenia: 26-28 czerwca 2017; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFMConv; proboszcz: ks. Paweł Paździur; wikariusz: ks. Piotr Listwan, w delegacji powitania w Wójtowicach wzięli udział, w imieniu dzieci - Aleksandra Piech , Maria Król, Kamil Bulanda - ubrani w stroje pastuszków; w imieniu młodzieży: Wiktoria Wieja, Michał Andrejew; w imieniu rodziców: Ryszard i Bożena Kormanowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół