• facebook
 • rss
 • Nowy proboszcz w Słupcu

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 03.07.2017 14:56

  W czasie wieczornej Mszy św. 2 lipca parafię pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupiec objął ks. Krzysztof Iwaniszyn.

  Wierni zdążyli już go poznać, ponieważ od roku jako wikariusz i pomocnik proboszcza służył im w konfesjonale i przy ołtarzu. Kiedy jednak dotychczasowy proboszcz, ks. Jerzy Czernal, osiągnął wiek emerytalny, przyszedł czas na oficjalne objęcie funkcji włodarza parafii.

  Biskup Ignacy Dec, który przewodniczył uroczystej Eucharystii i przyjął przysięgę nowego proboszcza, w homilii przypomniał sylwetkę ks. Krzysztofa Iwaniszyna. Urodził się on 7 czerwca 1978 r. w Wałbrzychu. W 1998 r. rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy. Po utworzeniu diecezji świdnickiej w 2004 r., wraz z diakonami z diecezji legnickiej i archidiecezji wrocławskiej, jako pierwszy rocznik kapłanów nowo powstałej diecezji, 22 maja 2004 r. przyjął święcenia prezbiteratu w świdnickiej katedrze.

  Sakramentu kapłaństwa udzielił mu bp Ignacy Dec, który po rocznej pracy duszpasterskiej w parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy zaproponował mu funkcję swojego sekretarza. Rok później ks. Krzysztof wrócił jednak do parafii w Głuszycy. W kolejnych latach (2007-2010) był wikariuszem w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu. Stamtąd został powołany na funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy, gdzie spędził sześć lat (2010-2016).

  Biskup podziękował również odchodzącemu proboszczowi za posługę i przyjaźń, wręczając mu diecezjalny pierścień. Cieszył się też, że ks. Jerzy Czernal zostanie w parafii, bo jak zauważył biskup - parafia jest jak rodzina, muszą w niej być starsi "dziadkowie", zarządzający "ojcowie" i młodzi wikariusze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół