• facebook
 • rss
 • Światowe rozgrywki w Świdnicy

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 24.07.2017 16:57

  Hala świdnickiego lodowiska na dwa dni stała się areną zmagać sportowców z całego świata. Jazda figurowa na wrotkach i konfrontacje w meczach hokejowych włączyły stolicę diecezji w poczet organizatorów The World Games 2017.

  Reprezentacje Włoch, Francji, Kolumbii, Portugalii, USA, Hiszpanii i Brazylii przez dwa dni prezentowały swoje umiejętności wrotkarskie w pierwszych takich zawodach w Polsce. Zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i par tanecznych, rywalizacja była zacięta, choć lider wśród solistów od początku był znany. Luca Lucaroni z Włoch nie zawiódł fanów i po raz kolejny zdeklasował rywali, nie dając szans zamykającemu niedzielne rozgrywki Francuzowi. Pierre Meriel zajął więc drugie miejsce z dość dużą przewagą punktów nad Juanem Francisco Sanchezem z Argentyny.

  Dużo bardziej wyrównana walka towarzyszyła solowym występom pań. Prowadząca po programie krótkim Monica Gimeno z Hiszpanii miała niewielką przewagę nad największą swoją rywalką - Silvią Nemesio z Włoch. W niedzielnych występach sytuacja się jednak odwróciła. Włoszka, mimo że występowała jako pierwsza, zwyciężyła z przewagą 0,2 pkt. Brązowy medal zdobyła natomiast Rafaela Freitas z Brazylii.

  Niespodzianek nie było w rozgrywkach o pierwsze miejsce w tańcu dowolnym wśród par. Prowadzący po pierwszym dniu Elena Leoni i Alessandro Spigai z Reprezentacje Włoch, Francji, Kolumbii, Portugalii, USA, Hiszpanii i Brazylii przez dwa dni prezentowały swoje umiejętności wrotkarskie w pierwszych takich zawodach w Polsce. Zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i par tanecznych, rywalizacja była zacięta, choć lider wśród solistów od początku był znany. Luca Lucaroni z Włoch nie zawiódł fanów i po raz kolejny zdeklasował rywali, nie dając szans zamykającemu niedzielne rozgrywki Francuzowi. Pierre Meriel zajął więc drugie z miejsce z dość dużą przewagą punktów nad Juanem Francisco Sanchezem z Argentyny. 

  Już we wtorek rozpoczną się rozgrywki w hokeju na rolkach, których finał odbędzie się w najbliższą sobotę.

  Nieco inaczej sytuacja wyglądała w sportowym programie długim tego turnieju wrotkarskiego. Od początku faworytem był Luca Lucaroni z 18-letnią Rebeccą Tarlazzi. Parze nie przeszkodził w zwycięstwie nawet mały wypadek pod koniec występu. Srebro wywalczyła tu druga z włoskich par - Sara Venerucci i Marco Garelli, a brąz reprezentanci Francji - Marine Portet i Nathanael Fouly.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół