• facebook
 • rss
 • Jak ziarnko gorczycy

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 31.07.2017 12:59

  W czasie Mszy św. rozpoczynającej pieszą pielgrzymkę bp Ignacy Dec zachęcał pątników do siania słowa Bożego wszędzie tam, gdzie poprowadzą ich nogi. Około 400 osób ruszyło ze Świdnicy do Częstochowy.

  Już kilkadziesiąt minut przed godziną 10.00 wokół świdnickiej katedry zrobiło się głośno. Pielgrzymi z ziemi wałbrzyskiej ze śpiewem na ustach dotarli tu po nocy spędzonej w Witoszowie Dolnym. Swoją wędrówkę do Jasnogórskiej Pani rozpoczęli już wczoraj, by dziś stawić się w stolicy diecezji.

  Zaraz po rozpoczęciu Mszy św. głos zabrali główni przewodnicy – ks. Romuald Brudnowski i ks. Krzysztof Iwaniszyn, meldując biskupowi gotowość do ruszenia w drogę. Pierwszy z nich podzielił się również radością utworzenia dziewiątej grupy pielgrzymkowej, w której skład wejdą ci pątnicy świdnickiej pielgrzymki, którzy odeszli już do Pana. Na ich czele postanowiono postawić bł. ks. Gerharda Hirschfeldera, który przed laty pracował na terenie ziemi kłodzkiej. Ze spraw organizacyjnych ks. Romuald mówił o ubezpieczeniu pielgrzymów i różnych ważnych zmianac.

  W homilii bp Ignacy odnosząc się do liturgii Słowa, zachęcał pielgrzymów do aktywnego głoszenia Ewangelii. – Chcemy modlitwą i przykładem naszego życia pokazywać to, co jest w tym życiu naprawdę najważniejsze. Królestwo Boże Pan Jezus porównuje dziś do małego ziarnka gorczycy, które z czasem przeobraża się w wielkie drzewo. Tak właśnie Kościół Apostolski z grona dwunastu apostołów przeobraził się w ciągu wieków w wielką wspólnotę Kościoła, obejmującą dziś niemal wszystkie narody świata – wyjaśniał.

  Dodał również, że stało się tak dzięki pokarmowi Bożego słowa i Chleba Eucharystycznego. Odnosząc się natomiast do hasła pielgrzymki, którym są słowa św. Jana Pawła II „Totus tuus”, przypomniał ich znaczenie w życiu świętego papieża i podkreślił, że tak jak on powinniśmy zaufać Bożej Matce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół