• facebook
 • rss
 • Wpatrzeni w św. Jana Pawła II

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 03.08.2017 16:57

  Trzeciego dnia w Przewornie przyjechali do pielgrzymów Ludzie Jana Pawła II, by wspólnie powspominać tego wielkiego Polaka.

  Po całym dniu wędrówki przyszedł czas na odpoczynek. Rozkładanie namiotów, pranie, mycie się i spotkanie na Apelu Jasnogórskim. Tym razem odpowiedzialna za jego prowadzenie była grupa 6. - wałbrzyska. - Hasło pielgrzymki: "Totus Tuus" zobowiązuje do zwrócenia uwagi nie tylko na Maryję, ale także na św. Jana Pawła II, autora tych słów. Chcieliśmy wspólnie ze wspólnotą Ludzi Jana Pawła II przypomnieć czas jego wyboru i pontyfikatu - mówi jedna z uczestników tej grupy.

  Do Przeworna na apel przyjechał również bp Ignacy Dec. On również na zakończenie spotkania przypomniał swoje spotkania ze świętym papieżem. Mówił także o cudach, które dokonały się w jego życiu. - W kręgach teologów wyróżnia się trzy cuda w życiu św. Jana Pawła II. Pierwszym był jego wybór, drugim ocalenie w czasie zamachu, a trzecim obalenie komunizmu - wyjaśniał biskup.

  Nie wszystkie jednak grupy przybyły na wspólny apel. Na pielgrzymce jest bowiem możliwość zorganizowania grupowego apelu i tego dnia właśnie taki zrobiła grupa 4., której przewodniczy ks. Damian Fleszer. Wieczorne zebranie miało na celu przyjęcie do grona grupy tych pielgrzymów, którzy w tym roku idą po raz pierwszy. Musieli się oni jednak wykazać nie lada pomysłowością i umiejętnością współpracy.

  O najciekawszych pomysłach ks. Damiana i innych przewodników napiszemy jutro. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół