• facebook
 • rss
 • Light for life

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 23.08.2017 16:00

  Po zeszłorocznym ŚDM wciąż chcą robić coś więcej. Grupa młodych ludzi wraz z duszpasterzami postanowiła zamienić diecezjalne święto młodzieży w prawdziwy festiwal.

  „Odkryj razem z nami, w rytmie muzyki, zabawy, prelekcji i modlitwy, Światło dla Życia! Festiwal Młodych 'Light for Life' to nowy projekt realizowany w Wambierzycach, na terenie Diecezji Świdnickiej (…). Elementem wyróżniającym nasz festiwal będą 'Strefy Młodych' - warsztaty aktywizujące. W tym roku będą to 4 różne, odbywające się w tym samym czasie, zajęcia pod okiem charyzmatycznych prowadzących, które dostarczą Wam moc wrażeń! To Ty decydujesz w której z nich się znajdziesz!" – w taki sposób zachęcają do udziału 16 września organizatorzy na stronie internetowej www.lightforlife.pl.

  Pomysł zrodził się kilka miesięcy temu, kiedy okazało się, że jedno z organizowanych dla młodzieży wydarzeń w diecezji nie przyciągnęło zbyt wielu zainteresowanych. Na dużej sali pojawiła się zaledwie garstka uczestników. Wśród nich byli tacy, którzy – zapaleni po Światowych Dniach Młodzieży – chcieli coś z tym zrobić. – Sama wiem, że dopóki się nie spróbuje, nie doświadczy tej niesamowitej radości, jaka wypływa z przylgnięcia do Chrystusa, dopóty często nie ma się ochoty na tego typu wyjazdy. Ale jak już się zacznie, to szuka się kolejnych. Wystarczy raz spróbować – przyznaje Ania.

  Ksiądz Kamil Pawlik dodaje, że w tym roku, by zachęcić młodych do przyjazdu, zaproszono dwie znane gwiazdy: zespół niemaGOtu oraz Dobromira „Maka” Makowskiego. Poza tym organizatorzy zapewniają też inne atrakcje. – To dobry pomysł na rozpoczęcie roku formacji na katechezie czy w grupach przyparafialnych, ale też okazja do pokazania młodym, że wiara nie musi być nudna – dodaje ks. Kamil, koordynator całego wydarzenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół