• facebook
 • rss
 • Ruszyła pomoc dla Czerska

  UM Świdnica

  dodane 11.09.2017 19:16

  Ostatnie nawałnice zniszczyły setki domów, infrastrukturę i całe połacie lasów na Pomorzu. Świdnica w geście solidarności przyłączyła się do pomocy poszkodowanym.

  Od wtorku 22 sierpnia trwała zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla mieszkańców Czerska. W poniedziałek 11 września wyruszył transport z darami, które dostarczy na miejsce firma Abart Export-Import Artur Budziszyn.

  Przedsiębiorstwo Electrolux przekazało 5 wolnostojących kuchenek, firma Colgate-Palmolive - 3426 sztuk pasty do zębów. Ze sprzętu magazynowego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy przekazano m.in.: plandeki, rękawice budowlane, płaszcze przeciwdeszczowe i śpiwory.

  Do pomocy włączyło się także Starostwo Powiatowe w Świdnicy, przeznaczając na pomoc dla Czerska rzeczy składowane w miejskim magazynie, czyli m.in.: dwie pralki automatyczne, dwa żelazka, kuchenkę elektryczną, chłodziarkę, odkurzacz, łóżka polowe, kołdry, poduszki, koce, ręczniki.

  Hojni okazali się również świdniczanie. W 26 wielkich kartonach znalazło się mnóstwo rzeczy, wśród nich najwięcej było oleju spożywczego, makaronów, cukru, ryżu, konserw, herbaty, kawy.

  Spakowano także środki czystości i artykuły higieniczne, czyli m.in.: mydła, proszki do prania, płyny do naczyń, płyny do szyb, worki na śmieci, ściereczki oraz kosmetyki. Nie zapomniano także o przyborach szkolnych, czyli m.in. o kredkach, farbach, mazakach, plastelinie, zeszytach, blokach i książkach dla dzieci.    

  Na sierpniowej sesji radni miejscy podjęli również uchwałę w sprawie finansowego wsparcia w wysokości 30 tys. zł na odbudowę infrastruktury w Czersku. Pieniądze zostały już przelane na konto gminy. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół