• facebook
 • rss
 • Od 7 lat na liście szczęśliwych

  ks. Damian Fleszer

  dodane 18.09.2017 23:41

  Błogosławiony Gerhard Hirschfelder jest w wyjątkowy sposób czczony w Kudowie Zdrój-Czermnej. Od kilku lat modlą się o to, by został uznany za świętego.

  Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kudowie-Zdroju Czermnej słynie w świecie ze znajdującej się tutaj kaplicy czaszek, szczególnego sanktuarium zadumy nad życiem i śmiercią. A jednak dla naszej świdnickiej diecezji parafia ta jest ważna jeszcze z jednego powodu. Otóż właśnie tutaj znajdują się symboliczne relikwie księdza Gerharda Hirszfeldera, jedynego błogosławionego naszej diecezji.

  W tym roku mija 7 lat od beatyfikacji księdza Gerharda Hirszfeldera, która miała miejsce w katedrze w Munster 9 września 2010 roku. W związku z tym w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Kudowie-Zdroju Czermnej, w niedzielę 17 września br. odbyła się uroczysta msza dziękczynna za tamte wydarzenia. Mszy przewodniczył ks. biskup Adam Bałabuch, który w wygłoszonej homilii przypomniał życiorys błogosławionego i zachęcił by jego wzorem zdobywać szczyty świętości. Homileta podkreślił również, że ten młody kapłan był przede wszystkim bardzo odważny. Miał odwagę nie bać się prześladowców, którzy na niego czyhali. Stał się wielki przez oddanie życia Chrystusowi, służbę dla drugiego człowieka, przede wszystkim dla młodzieży.

  W świątyni parafialnej zgromadzili się tłumnie parafianie oraz przybyli goście z Czech i Niemiec, którym przewodził ks. infułat Franz Jung. W ramach ogłoszeń podziękował on proboszczowi miejsca, księdzu prałatowi Romualdowi Brudnowskiemu, za dotychczasową opiekę nad grobem błogosławionego Hirszfeldera i niestrudzone propagowanie kultu męczennika.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół