• facebook
 • rss
 • Mówią, że wszystko zaczyna się od Alfy

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 16.10.2017 11:28

  Co łączy Bear Gryllsa i znanego w Bielawie grafika? O tym można dowiedzieć się z kursu Alfa dla młodzieży, który rozpoczyna swoją działalność już dziś.

  - Dzisiejszy świat ma wiele do zaoferowania młodym ludziom. Ta różnorodność tak często prowadzi do zagubienia się młodej, idealistycznie myślącej i bardzo ufnej młodzieży. Dodatkowo wszechobecna technologia sprawia, że zamiast nawiązywać relacje w realu, coraz częściej spotykają się w wirtualnym świecie – czując się przy tym bardzo samotnie. Mimo zmieniającego się otoczenia i mentalności podstawowe pytania o to kim jestem, dokąd idę i kim jest Bóg są wciąż aktualne - wyjaśnia Dominik Ostrowski, współorganizator kursu Alfa.

  Widząc chęć i zapotrzebowanie wśród młodych na spotykanie się, rozmawianie i słuchanie na temat życia, Boga, problemów i sensu istnienia, bielawska parafia pw. Wniebowzięcia NMP od 16 października rozpoczyna Kurs Alpha dla Młodych. Spotkania będą odbywać się przez 10 kolejnych tygodni w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

  Przebieg każdego odbywać się będzie oczywiście w duchu Kursu Alpha, czyli podzielone będzie na trzy etapy: posiłek, wykład i praca w małych grupach. - Młodzi mają się czuć przede wszystkim jak najlepsi goście, którymi opiekuje się grupa 10 osób (8 świeckich i 2 kapłanów). Koordynatorem spotkań jest Joanna Ostrowska, a opiekunem duchowym ks. Kamil Pawlik. Co najważniejsze całe przedsięwzięcie ma błogosławieństwo proboszcza ks. Stanisława Chomiaka - dodaje.

  Na spotkania zaproszeni są wszyscy młodzi, niezależnie od ich stopnia wiary czy zaangażowania w Kościele. Nie ma żadnych ograniczeń poza wiekowymi. Ideą Kursu Alpha i bielawskich spotkań dla młodzieży jest przede wszystkim nawiązanie prawdziwej relacji z Jezusem, zaproszenie do poznawania Boga w Piśmie Świętym, modlitwie i Eucharystii.

  - Ten ostatni element jest o tylko istotny i charakterystyczny, że występuje w katolickiej wersji Alpha. Sam kurs wywodzi się z Kościoła anglikańskiego i prowadzony jest w wielu kościołach chrześcijańskich. Również data rozpoczęcia kursu Alpha - wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową też nie jest przypadkowa. Warto wspomnieć, że oficjalnym ambasadorem kursu Alpha jest Bear Grylls – znany szerzej z ekstremalnych podróży - uśmiecha się dodając, że również kurs Alfa może być fantastyczną przygodą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół