• facebook
 • rss
 • Uderzyli w patriotyczne tony

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 13.11.2017 16:06

  ​Projekt Fundacji Młoda Rzeczpospolita, duszpasterstwa młodzieży "Maciejówka" i Jana Jaśkowiaka znów porwał do śpiewu prawie 300 osób. Na scenie zobaczyliśmy m.in dzieci z dolnośląskich szkół podstawowych oraz Chór Mathesianum.

  Młodzi muzycy z Wrocławia po raz trzeci przyjechali do stolicy diecezji świdnickiej, by zachęcić mieszkańców do śpiewu najbardziej znanych patriotycznych utworów. W repertuarze pojawiły się bardziej znane piosenki, jak "O, mój rozmarynie" czy "Przybyli ułani", ale także inne, mniej znane "biało-czerwone" hity, które na scenie zaprezentowali profesjonalni artyści.

  Koncert z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości tym razem odbył się w auli I Liceum Ogólnokształcącego, ponieważ organizatorzy obawiali się, że dotychczasowe miejsce spotkań - sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury - nie pomieści chętnych do śpiewania. I rzeczywiście tak było, choć o zapełnieniu wszystkich miejsc w auli liceum trudno mówić. 

  Grupa przyjechała do miasta na zaproszenie radnego Jana Jaśkowiaka. - Celem naszym była przede wszystkich druga część spotkania, a mianowicie wspólne odśpiewanie piosenek z publicznością. Artyści nie kończyli na pierwszej czy drugiej zwrotce, ale starali się odśpiewać wszystkie znane, by przypomnieć ich treść i przesłanie - mówi młody radny.

  Przy okazji Fundacja Młoda Rzeczpospolita wydała płytę, do której zaangażowali dzieci z kilkunastu szkół w województwie. Nie tylko uczyli młodych Polaków śpiewać, ale i wyjaśniali sens piosenek, które znalazły się w repertuarze. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół