• facebook
 • rss
 • Oni nie pójdą na dno

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 09.12.2017 17:18

  Ponad 50 członków liturgicznej służby ołtarza i trzech księży zmierzyło się w VII Mistrzostwach Diecezji Świdnickiej Służby Liturgicznej w pływaniu.

  Organizowane na pływalni "Aquarius", należącej do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie, 9 grudnia zawody to już tradycja diecezji świdnickiej. Celem imprezy jest jak zwykle promowanie zasad bezpiecznego pływania, kąpieli wodnej i uprawiania sportów wodnych, ale też integracja ministrantów i lektorów między parafiami. 

  Chłopcy zmierzyli się w kilku kategoriach wiekowych na różnych dystansach (25, 50, 100 m). Dodatkowo wprowadzono tym razem dwie nowe konkurencje - sztafetę i wyścig księży.

  W pierwszej z nich ministranci mogli sprawdzić swoje umiejętności w zespole, co i tak było jednym z założeń, by nagradzać pucharem grupę z konkretnej parafii. 

  A oto wyniku zawodów. Najmłodsi zmierzyli się na dystansie 25 m stylem grzbietowym i tu najlepsi okazali się: Szymon Stramek (parafia pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy), Jakub Buczyński (św. Katarzyna Aleksandryjska w Kudowie-Zdroju) i Mariusz Majko (MB Różańcowej w Kłodzku).

  Mogli też wziąć udział wraz ze starszymi kolegami w sztafecie, na którą zdecydowały się jedynie dwie drużyny: z Kudowy Zdrój i z Jedliny Zdrój. Lepsi okazali się ci pierwsi, nikt jednak nie znalazł się poza podium.

  Na 50 m stylem dowolnym i w stylu grzbietowym (roczniki 2005-2007) najlepsi okazali się: Tymoteusz Jaśków (parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy), Łukasz Kastner (MB Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu), i Paweł Pastuszka (Wniebowzięcia NMP w Bielawie).

  Wśród starszych (2002-2004) z dystansem sięgającym już 100 m na podium zarówno w stylu dowolnym jak i grzbietowym znaleźli się: Szymon Kostusiak (św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie-Zdrój), Marcel Litwiński (św. Andrzeja Boboli w Świdnicy) i Michał Dubaniewicz (św. Katarzyna Aleksandryjska w Kudowie-Zdroju).

  Najstarsza grupa lektorów i ministrantów walczyła o medale na dystansie 100 m stylem dowolnym i tu zwycięzcą okazał się Bartosz Granzow (parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie).

  Tuż za nim znaleźli się: Mateusz Lipiński (parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu) i Jan Engel ((św. Katarzyna Aleksandryjska w Kudowie-Zdroju).

  Na koniec zmierzyli się też księża - opiekunowie rywalizujących grup. Najlepszym pływakiem okazał się ks. Marcin Banaczyk z Wałbrzycha, ale ks. Mirosław Benedyk ze Świebodzic i ks. Maciej Sroczyński z Wałbrzychu radzili sobie w wodzie równie dobrze. 

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na VIII Diecezjalne Zawody Ministrantów i Lektorów w pływaniu. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół