• facebook
 • rss
 • Był jeszcze jeden orszak!

  Violetta Leńska

  dodane 07.01.2018 15:45

  W tym roku po raz pierwszy w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach, w miejscowości Lusina, został zorganizowany barwny pochód.

  Świętowanie Objawienia Pańskiego rozpoczęło się Mszą św. poprzedzoną procesyjnym wejściem do świątyni Kolędników Misyjnych. Procesję poprowadziła gwiazda i trzej królowie.

  Kolędnicy zebrali się jeszcze przed kościołem, by stamtąd rozpocząć wędrówkę w Orszaku Trzech Króli. Dzieci należące do Ogniska Misyjnego w przebraniach Maryi i Józefa, królów, pastuszków i aniołków, mieszkańcy Lusiny i goście z innych miejscowości, jak również wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz i gospodarze wsi ze śpiewem na ustach szli drogami miejscowości, by w ten sposób zamanifestować swoją wiarę i przynależność do Kościoła.

  Orszak zakończył się w świetlicy, gdzie dzieci przedstawiły misyjny program bożonarodzeniowy. W nagrodę za występy pani wójt obdarowała występujących słodyczami. Po części artystycznej wójt Teresa Olkiewicz oraz proboszcz ks. Marek Jodko złożyli zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne i odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez gospodarzy wsi.

  Tradycyjnie na suto zastawionych stołach nie zabrakło barszczu, smażonych ryb, pierogów z kapustą i grzybami, sałatek, łazanek i pysznych ciast, które upiekły panie z kół różańcowych. Oprawę muzyczną orszaku i wspólnego świętowania w świetlicy przygotowali państwo Aneta i Tomasz Walszczak. Śpiew kolęd przy akompaniamencie akordeonu i keyboardu wydawał się brzmieć na całą miejscowość i zachwycał wszystkich.

         

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół